تاريخ: ۱۳۹۹ دوشنبه ۲۷ بهمن ساعت ۱۵:۴۵ بازدید: 1581      نظرات: 0      کد مطلب: 15817

چهارمین جشنواره‌ی سراسری داستانک کوردی در مهاباد برگزار می‌شود


 

 

چهارمین جشنواره‌ی سراسری داستانک کوردی در مهاباد برگزار می‌شود.

 چهارمین جشنواره داستانک کوردی هاژه، توسط سرویس فرهنگی پایگاه خبری هاژه و با همکاری اداره‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی و شهرستان مهاباد برگزار می‌شود. داستان‌نویسان در سراسر کشور می‌توانند آثار خود را در قالب داستانک کوردی با موضوع آزاد با یکی از گویش‌های زبان کوردی بە این جشنوارە ارسال نمایند.

 همچنین علاقه‌مندان برای اولین بار در این جشنواره می‌توانند مقاله‌های علمی‌پژوهشی خود را در زمینه‌ی داستانک کوردی به این جشنواره ارسال نمایند.

 لازم به ذکر است داواران مجرب و نام آشنای این جشنواره در تمامی گویش‌های زبان کوردی به داوری آثار می‌پردازند و به شایسته‌ترین آثار، طی مراسمی هدایای نقدی، لوح تقدیر و تندیس جشنواره اهدا خواهد شد.

 
 
 

با اعلام فراخوان اولین دوره جشنواره‌ داستانک کوردی هاژه در سال 1397 در سطح منطقه‌ای، 98 داستانک از 53 نویسنده به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که از این تعداد 64 اثر از 34 نویسنده با توجه به فرمت اعلام شده برای داوری ارسال و در نهایت 5 اثراز 5 نویسنده به عنوان داستانک‌های برتر شناخته شدند.

 در دومین جشنواره داستانک کوردی هاژه در سال 1398 که به صورت سراسری برگزار شد از میان 162 اثر ارسال شده توسط 88 داستان نویس، 6 اثر توانستند به عنوان آثار برتر شناخته شوند.

در آخرین دور این جشنواره در سال 1399 نیز، در مجموع ۳۰۲ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که پس از تطبیق آثار با شرایط و چهارچوب‌های تعریف شده، تعداد ۲۴۷ اثر از ۱۳۶ داستان‌نویس به بخش داوری راه یافتند. داوران پس از بررسی آثار، ۵ اثر را به عنوان آثار برتر انتخاب کردند، همچنین ۲۱ اثر نیز شایسته تقدیر تشخیص داده شدند.

لازم به ذکر است فراخوان و شرایط آثار و برگزاری جشنواره داستانک کوردی هاژه، طی چند روز آینده توسط دبیرخانه‌ی این جشنواره منتشر خواهد شد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد