تاريخ: ۱۳۹۹ دوشنبه ۲۷ بهمن ساعت ۱۷:۳۸ بازدید: 1509      نظرات: 0      کد مطلب: 15820
تلاش‌ها برای جبران خسارت بازاریان آسیب دیده بازارچه در جریان است

نشست نماینده مردم مهاباد در مجلس با رییس کل بیمه مرکزی ایران


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، در جریان تلاش‌های مسوولان شهرستان به منظور جبران خسارت بازاریان آسیب دیده از حادثه آتش‌سوزی بازارچه قدیم مهاباد، نماینده مردم مهاباد در مجلس‌شورای اسلامی با رییس کل بیمه مرکزی ایران دیدار و گفتگو کرد.
 
 
 
جلال محمودزاده در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: در ادامه رایزنی‌ها و تلاش‌ها برای جبران بخشی از خسارات وارده به کسبه و مغازه‌داران بازارچه قدیم، جلسه‌ای با دکتر سلیمانی رییس کل بیمه مرکزی ایران و رییس شورای عالی بیمه برگزار گردید.
وی افزود: برابر اعلام کارشناسان، علت آتش‌سوزی اتصال جریان برق بوده و در این دیدار نیز نظرات کارشناسان شهرستان به ریاست کل بیمه مرکز ایران اعلام شد.
محمودزاده تصریح کرد: با توجه به اینکه مغازه‌داران هر دوره در فیش پرداخت قبض برق، مبلغی را به عنوان بیمه به حساب بیمه کوثر واریز نموده‌اند، از ریاست بیمه مرکزی خواسته شد، ضمن مساعدت و جبران بخشی از خسارات وارده به بازاریان، هماهنگی برای اختصاص اعتباراتی از سوی بیمه کوثر به بازاریان آسیب دیده صورت بگیرد.
وی اضافه کرد: در پایان این نشست، رییس کل بیمه مرکزی دستور ویژه‌ای را برای جبران بخشی از خسارت وارده به کسبه صادر کرد.
نماینده مردم مهاباد از پیگیری تجهیز آتش‌نشانی مهاباد به نردبان هیدرولیکی از استانداری آذربایجان غربی خبر داد و گفت: بیش از 50 هزار نفر از شهروندان مهابادی در آپارتمان‌های بلند مرتبه سکونت دارند و همین راستا در نامه‌ای فوری و ویژه خواستار تجهیز آتش‌نشانی مهاباد به نردبان هیدرولیکی شده‌ایم.
 
 
محمودزاده در نامه‌ای خطاب به استاندار آذربایجان غربی گفته: با توجه به سکونت شهروندان مهابادی در ساختمان‌های بلند مرتبه و وجود چندین مجتمع تجاری در این شهر، به منظور افزایش ایمنی و جلوگیری از خسارات گسترده و تلفات انسانی در حوادث، شایسته است استانداری از محل اعتبارات ستاد بحران استان، هزینه خرید نردبان هیدرولیکی را تأمین کند.
وی تصریح کرد: کمبود تجهیزات آتش‌نشانی مهاباد کاملا مشهود است و باید تجهیز این زیرساخت حیاتی در شهر مهاباد در دستور کار جدی قرار گیرد.
وی اضافه کرد: در سطح استانی و ملی تلاش‌ها برای جبران خسارت کسبه آسیب دیده و همچنین تجهیز آتش‌نشانی مهاباد در جریان است و در کنار آن دغدغه‌های اصلی همچون اجرای اصل ۱۵ قانون اساسی که شامل تدریس زبان مادری در دانشگاه‌ها است، پیگیری می‌شود.
نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی در این رابطه اظهار کرد: دکتر غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری جهت پاسخ به دو فقره سوال ملی و منطقه ای با همراهی ۱۱ نفر از نمایندگان در خصوص عدم اجرای اصل ۱۵ قانون اساسی (تدریس به زبان مادری در دانشگاه های کشور) و عدم تحویل و آماده سازی دانشگاه پیام نور واحد شهر گوکتپه مهاباد به دانشکده فنی و حرفه‌ای در کمیسیون آموزش مجلس حضور می‌یابد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد