تاريخ: ۱۳۹۹ دوشنبه ۲۷ بهمن ساعت ۱۸:۵۸ بازدید: 1272      نظرات: 0      کد مطلب: 15821
مدیرکل صندوق کارآفرینی امید آذربایجان غربی در بازدید از بازارچه قدیم

درصدد اختصاص اعتبارت و تسهیلات برای آسیب دیدگان هستیم


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، حادثه آتش‌سوزی بازارچه قدیم مهاباد که بیش از 30 میلیارد تومان خسارت برجای گذاشت و 70 مغازه را تخریب کرد، واکنش‌های مختلفی را بدنبال داشته است و مسوولان شهرستان در حال تلاش برای جذب اعتبارات و تسهیلات جهت جبران بخشی از خسارت به کسبه آسیب دیده هستند.

مورخه 26 بهمن‌ماه رییس صندوق کارآفرینی امید مهاباد در نامه‌ای به مدیرکل صندوق کارآفرینی امید استان، ضمن تشریح خسارات وارده به بازاریان بازارچه قدیم، خواستار حمایت این صندوق از کسبه آسیب‌دیده شده است.

کامران کریمی‌آذر در نامه‌ای به علیرضا آخوندزاده مدیرکل صندوق کارآفرینی امید استان آذربایجان غربی گفته است: با توجه به اینکه صندوق کارآفرینی در امورات خیر همیشه پیش‌قدم بوده، پیشنهاد می‌شود این صندوق از طریق ارائه تسهیلات برای خرید سرمایه مغازه و برگزاری مراسم گلریزان در بین همکاران این صندوق در سراسر کشور، از بازاریان آسیب دیده بازارچه قدیم حمایت شود.

مدیرکل صندوق کارآفرینی امید نیز در واکنش به این پیشنهاد صبح امروز به مهاباد سفر کرد تا ضمن بازدید از محل حادثه و بررسی وضعیت، در جریان مشکلات بازاریان این بازارچه قرار بگیرد.

علیرضا آخوندزاده مدیرکل صندوق کارآفرینی امید استان آذربایجان غربی در حاشیه این بازدید در گفتگو با خبرنگار هاژه هدف از این بازدید را کمک به اشتغال کسبه آسیب دیده شهرستان اعلام کرد و گفت: گزارش جامعی از این حادثه به ستاد مرکزی صندوق ارسال خواهد شد.

وی افزود: با توجه به اینکه بیشتر کسبه برای عید نوروز اجناس زیادی را خریداری و انبار کرده‌اند، حجم ضرر و زیان گسترده بوده و در همین راستا سعی داریم هرآنچه در توان باشد برای حمایت از بازاریان بازارچه قدیم بکار بگیریم.

آخوندزاده تصریح کرد: در این بازدید ضمن گفتگو با بازاریان آسیب دیده، از غرفه‌هایی که بدلیل آتش سوزی بخش از اجناس آنها صدمه دیده نیز بازدید به عمل آمد تا ضمن برآورد خسارات، گزارش جامعی برای ارائه به ستاد مرکزی صندوق کارآفرینی امید تهیه گردد.

وی اضافه کرد: در بین کسبه آسیب دیده افرادی وجود دارند که از تسهیلات کارآفرینی امید برای اشتغال تسهیلات دریافت کرده‌اند و تلاش خواهیم کرد به نحوی از کسبه آسیب دیده حمایت کنیم.

عارف خدرلو فرماندار مهاباد نیز در حاشیه این بازدید در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: با تلاش خستگی ناپذیر تمامی دستگاه‌های شهرستان، مراحل اطفای حریق، ایمن سازی محل و آوار برداری به اتمام رسیده و درحال حاضر سایت محل حادثه آماده بازسازی است.

وی افزود: هیات امنای بازارچه در خصوص نحوه بازسازی بازارچه قدیم تصمیم خواهد گرفت و در راستای حمایت از بازاریان آسیب دیده دستگاه‌های شهرستان نیز در سطح استانی و ملی پیگیری جبران خسارت به آنها می‌باشند.

سید نصیر محمودی معاون عملیات آتش‌نشانی مهاباد نیز که بهمراه تیمی از کارشناسان و آتش‌نشانان شهرستان در محل حادثه حضور داشت در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: آتش‌نشانان شهرستان هرآنچه در توان داشتند برای کنترل آتش سوزی و کاهش خسارات به بازاریان انجام دادند.

وی افزود: پرسنل آتش‌نشانی همچنان در حالت آماده باش هستند و تیمی از کارشناسان برای ایمن‌سازی محل آماده سازی شده، در محل حضور دارند.

عبدالله باد پران عضو هیات امنای بازارچه اصغری نیز به خبرنگار هاژه گفت: از شب گذشته که پویش مردمی حمایت از بازارچه قدیم مهاباد آغاز بکار کرده، استقبال خوبی از آن شده و تعداد زیادی از شهروندان برای کمک و یاری به کسبه آسیب دیده اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی افزود: بازاریان بازارچه مهاباد در تمامی حوادث تلخ برای کمک به شهروندان مهابادی و سایر شهرها ازجمله شنگال، زلزله کرمانشاه، زلزله قطور و سیل در لرستان و خوزستان پیش قدم بوده‌اند و حال بدلیل حجم بالای خسارت به 70 نفر از کسبه نیازمند یاری شهروندان برای بازسازی و جبران خسارت تا قبل از فرا رسیدن عید نوروز هستیم.

 

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد