تاريخ: ۱۳۹۹ سه شنبه ۲۸ بهمن ساعت ۱۷:۵۳ بازدید: 1301      نظرات: 0      کد مطلب: 15826
همزمان با آغاز عملیات اجرایی پی‌ریزی مغازه تخریب شده بازارچه قدیم

بازارچه اصغری و بخشی از بازارچه قدیم فعالیت خود را از سر گرفت


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، چهار روز پس از آتش‌سوزی بازارچه قدیم که در آن 70 مغازه بصورت کامل تخریب شد و بیش از 30 میلیارد تومان خسارت برجای گذاشت، از صبح امروز بازارچه اصغری و بخشی از بازارچه قدیم فعالیت خود را از سر گرفت.

همزمان با از سر گیری فعالیت بازارچه اصغری و بخشی از بازارچه قدیم،نماینده ادوار گذشته مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی و یکی از ورزشکاران مدال‌آور شهرستان، در محل حادثه حضور داشتند تا ضمن ابراز همدردی با مغازه‌داران، حمایت خود را از بازسازی بازارچه قدیم اعلام کنند.

گزارشات میدانی حاکی از آن است که بازارچه اصغری بصورت کامل فعالیت خود را از سر گرفته و همزمان با اجرای عملیات پی‌ریزی مغازه‌های تخریب شده، بخشی از بازارچه قدیم که آسیب ندیده است، فعالیت خود را از سر گرفته است.

فایق فیاض به نمایندگی از رحیم اصغری در گفتگو با هاژه در خصوص آخرین تحولات و روند بازسازی بازارچه قدیم، اظهار کرد: از صبح امروز، عملیات پی‌ریزی برای احداث مغازه‌های تخریب شده بازارچه قدیم آغاز شده است.

 

وی افزود: مغازه‌های جدید منطق با ضوابط و اصول مهندسی احداث خواهند شد و در آن ایمنی ساختمان از هر نظر لحاظ خواهد شد.

جعفر آیین پرست نماینده اداور گذشته مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی نیز در حاشیه بازدید از محل حادثه در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: آتش‌سوزی بازارچه قدیم خسارتی بزرگ برای تمام شهروندان و شهرستان مهاباد است و علاوه بر اینکه سرمایه عظیم تعدادی از مغازه‌داران در آتش سوخت، بخش گردشگری شهرستان نیز از این قضیه لطمه دید.

 

وی هدف از بازدید خود از محل حادثه را اعلام حمایت و همدردی با کسبه آسیب دیده اعلام کرد و گفت: باید همه شهروندان مهاباد در قبال جبران خسارات بازاریان و بنا کردن بازارچه‌ای به مراتب قوی‌تر احساس مسوولیت کنند و مشارکت داشته باشند.

شاهو محمدی، قهرمان المپیک ویژه ایران و دارنده مدال طلای شنا و قایقرانی نیز در این بازدید حضور داشت. وی نیز ضمن ابراز همدردی با بازاریان آسیب دیده و اعلام حمایت از مغازه‌داران، شهروندان را برای حمایت از بازارچه قدیم مهاباد و نوسازی ساختمان‌های تخریب شده دعوت کرد.

 

به گزارش هاژه، حوالی ساعت 23.50 دقیقه شب جمعه، مورخه 24 بهمن‌ماه، بر اثر آتش‌سوزی در بازارچه قدیم مهاباد 70 مغازه بصورت کامل تخریب شد و به 30 الی 40 درصد دیگر نیز خسارات وارد شد، با این‌حال بازارچه اصغری(جدید) و ضلع غربی بازارچه قدیم در این آتش سوزی از آسیب در امان ماندند و همزمان با عملیات بازسازی ساختمان‌های تخریب شده فعالیت خود را از سر گرفتند.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد