تاريخ: ۱۳۹۹ سه شنبه ۲۸ بهمن ساعت ۲۲:۲۸ بازدید: 1233      نظرات: 0      کد مطلب: 15832

کاهش ۵۱ درصدی تصادفات درون شهری در بوکان


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، فرمانده انتظامی شهرستان بوکان از کاهش 51 درصدی کل تصادفات درون شهری در این شهر خبر داد.

سرهنگ محمد توحیدی در جلسه شورای ترافیک شهرستان بوکان اظهار کرد: در 10 ماهه سالجاری شاهد تصادفات درون شهری در مقایسه با مدت مشابه سال‌گذشته 51 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

 

وی با بیان اینکه تصادفات خسارتی در شهرستان بوکان 72 درصد کاهش یافته، افزود: در این مدت تصادفات منجر به فوت ۴۲ و تصادفات جرحی 25 درصد کاهش یافته است.

حیدری تصریح کرد: در این مدت تصادفات منجر به فوت نیز 33 درصد و تصادفات منجر به جراحات 30 درصد کاهش یافته است.

وی اضافه کرد: در 10 ماهه امسال تعداد 692 فقره تصادف درون شهری در بوکان اتفاق افتاده که بیشترین میزان تصادفات مربوط به بلوار استاد هژار، میدان آزادگان، میدان شهرک فرهنگیان، خیابان ساحلی، پل وحدت و کوی اندیشه می‌باشد.

فرمانده انتظامی شهرستان بوکان در ادامه اظهار کرد: عدم توجه به جلو، عدم رعایت حق تقدم، عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه بوده که بیشتر در ساعات 8 صبح تا 12 ظهر و 16 عصر تا 20 شب و روزهای شنبه و پنجشنبه اتفاق افتاده است و عواملی همچون بافت قدیمی شهر و استقرار مراکز تجاری و پزشکی در مرکز شهر، کم عرض بودن خیابانها و تردد خودروهای باری در ترافیک سنگین خیابانهای داخلی شهر  از عوامل تاثیرگذار ئر وقوع تصادفات شهر بوکان می‌باشد.

وی افزود: در 10 ماهه امسال تعداد 448 دستگاه موتورسیکلت و تعداد 1 هزار و 163 دستگاه خودرو به دلیل انجام تخلفات راهنمایی و رانندگی توسط پلیس توقیف شد و ضمن اعمال قانون به پارکینگ انتقال یافته اند

توحیدی در پایان با بیان اینکه اقدامات انتظامی در جهت کاهش تصادفات،  پیشگیری از تخلفات و  روان‌سازی ترافیک به صورت فیزیکی و هوشمند صورت می گیرد، تصریح کرد: اصلاح معابر و رفع نقاط حادثه خیز، ارتقاء سطح فرهنگ رانندگی و مطالعه مفاد آیین نامه راهنمایی و رانندگی، تقویت روحیه خود کنترلی و پای کار بودن دست اندرکاران حوزه ترافیک شهری می‌تواند در کنترل ترافیک و پیشگیری از تصادفات کارساز باشد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد