تاريخ: ۱۳۹۹ پنج شنبه ۳۰ بهمن ساعت ۲۰:۳۳ بازدید: 1737      نظرات: 0      کد مطلب: 15841
در سفر یک روزه معاون وزیر صمت به مهاباد اعلام شد

اختصاص 8 میلیارد تومان اعتبار برای حل مشکلات شهرک صنعتی مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به همراه هیاتی صبح امروز از شهرک صنعتی مهاباد بازدید کرد تا از نزدیک با مشکلات صاحبان صنایع این شهرک آشنا شود.
 
 
 
علی رسولیان معاون وزیر صمت که مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی، نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان وی را همراهی می‌کردند، صبح امروز از چند واحد تولیدی شهرک صنعتی مهاباد ازجمله واحدهای تولیدی حریر مبل و مبل کاپریس و کارخانه شه‌وین بازدید کرد و مدیران واحدهای تولیدی با وی در خصوص مشکلات عمده شهرک صنعتی و موانع تولید دیدار و گفتگو کردند.
 
 
 
رسولیان، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ابتدای سال‌جاری، 2 هزار و 37 واحد صنعتی، با ایجاد 40 هزار شغل جدید در کشور ایجاد شده است.
 
 
 
وی افزود: در راستای رفع موانع پیش‌روی واحدهای تولیدی و در قالب کلینیک های صنعت و کار، یک هزار و 365 واحد صنعتی راکد به چرخه تولید بازگشته‌اند.   
رسولیان هدف از این بازدید را بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و شهرک صنعتی مهاباد اعلام کرد و گفت: از محل اعتبارات ملی و استانی بودجه‌ای برای رفع مشکلات تصفیه‌خانه فاضلاب این شهرک و توسعه آن اختصاص می‌یابد.
وی تصریح کرد:  با توجه به کمبود زمین و اشباع واحدهای تولیدی در شهرک های صنعتی کشور، زمین هایی که در این شهرک‌های صنعتی واگذار شده ولی چندین سال است اقدامی برای ایجاد واحدهای تولیدی و صنعتی در آنها انجام نشده، شناسایی و در چارچوب قانون به مزایده گذاشته می‌شود. 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، آذربایجان غربی را یکی از استان های با پتانسیل خوب در توسعه صنایع کوچک اعلام کرد و گفت: مرزی بودن یکی از مهمترین پتانسیل های این استان است که با داشتن سرمایه گذاران توانمند می تواند در امر صادرات آن را به یکی از استان های پیشرو در کشور تبدیل سازد.
جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی نیز در حاشیه این بازدید در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: در این بازدید مصوب شد که حدود 5 میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی و 3 میلیارد تومان نیز از محل اعتبارات استانی برای حل مشکلات تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی تخصیص یابد.
وی افزود: اعتبارات حفر چاه دوم شهرک صنعتی نیز به منظور تأمین آب پایدار، تأمین شده و مجوز صدور آن در مدت زمانی کوتاه صادر خواهد شد.
محمودزاده تصریح کرد: ناحیه صنعتی شهر خلیفان نیز از دیگر موضوعاتی بود که با معاون وزیر مطرح شد و تسریع در روند احداث آن در برنامه کار قرار گرفت.
عارف خدرلو فرماندار مهاباد نیز در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: مشکلات تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی مهاباد به عنوان یکی از مطالبات شهرستان مطرح شده و مسوولان رده بالای کشوری نیز بر حل این مشکل از طریق تأمین اعتبار برای توسعه آن تأکید کرده‌اند.
وی افزود: احداث ناحیه صنعتی خلیفان نیز منوط به اعلام آمادگی 5 سرمایه‌گذار شده و در این راستا پنج واحد تولیدی برای احداث کارخانه در آن اعلام آمادگی کرده‌اند.
خدرلو تصریح کرد: توسعه شهرک صنعتی مهاباد از طریق واگذاری زمین‌های منابع طبیعی و همچنین توسعه پیوسته شهرک صنعتی مهاباد با توجه به کمبود زمین در شهرک و استقبال سرمایه‌گذاران برای احداث واحدهای تولیدی دیگر در دستور کار قرار دارد.
به گزارش هاژه، در جریان سفر یک روزه مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به مهاباد وی و هیات همراه از یک واحد تولید مبلمان و شرکت تولید فرآورده های لبنی در شهرک صنعتی این شهرستان بازدید کرد.
 
 
 
در  این سفر مشکلات شهرک صنعتی مهاباد از جمله کمبود زمین و مشکل دفع فاضلاب آن مورد بررسی قرار گرفت که معاون وزیر نسبت به اضافه شدن ۴۵ هکتار زمین به این شهرک، ایجاد ناحیه صنعتی در بخش خلیفان، تامین آب مورد نیاز آن و تامین بخشی از اعتبار لازم برای ایجاد سامانه تصفیه خانه شماره ۲ شهرک صنعتی مهاباد قول مساعد داد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد