تاريخ: ۱۳۹۹ پنج شنبه ۳۰ بهمن ساعت ۲۲:۸ بازدید: 1662      نظرات: 0      کد مطلب: 15842
در ششمین روز از بازسازی بازارچه قدیم مهاباد

بازدید اعضای هیات امنای بازار و ریاست حوزه بانک ملت حوزه مهاباد از بازارچه قدیم


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، در ششمین روز از بازسازی مغازه‌های تخریب شده بازارچه قدیم مهاباد، اعضای هیات امنای بازار مهاباد و ریاست حوزه بانک ملت حوزه مهاباد از بازارچه قدیم این شهر بازدید کردند.

ششمین روز پس از آتش‌سوزی بازارچه قدیم مهاباد که بیش از 30 میلیارد تومان خسارت برجای گذاشت، بازارچه اصغری و بخش آسیب ندیده بازارچه قدیم فعالیت خود را از سر گرفته و پذیرای شهروندان و مسافرینی بود که برای خرید به این مرکز تجاری آمده بودند، بخشی از پی‌ریزی مغازه‌های تخریب شده نیز انجام شد.

خلیل امتیاز عضو هیات امنای بازاریان مهاباد در حاشیه این بازدید در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: عزمی جدی برای احیا و بازسازی مغازه‌های تخریب شده وجود دارد، با این‌حال پیشنهاد کرده‌ایم ساخت مغازه‌ها منطبق با استانداردهای مهندسی باشد.

 

وی با بیان اینکه 2 شماره حساب برای واریز کمک‌های مردمی در نظر گرفته شده، افزود: کمک‌ها قابل توجه است و امیدواریم این کمک‌ها در حجم بیشتری ادامه یابد.

امتیاز تصریح کرد: تا عصر امروز 205 میلیون تومان به شماره حساب هیات امنای بازار واریز شده است و اطلاعی از میزان واریزی‌های شماره حساب بازارچه قدیم نداریم و هیات امنا باید آن را اعلام نمایند.

شروین حسن‌زاده خیر مهابادی نیز در این بازدید ضمن تقدیراز تلاش نیروهای آتش نشانی شهرستان مهاباد و شهرهای همجواز برای کنترل و اطفای حریق اظهار کرد: خوشبختانه این حادثه تلفات جانی درپی نداشته و با تلاش همه شهروندان خسارت‌های مادی نیز جبران خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه شهروندان شهرهای دیگر کشور مهاباد را با بازارچه می‌شناسند، افزود: شب آتش‌سوزی بازارچه درخاطره همه نقش بسته اما پویش شهروندان برای همکاری تاریخی خواهد بود.

حسن‌زاده با بیان اینکه دولت هم باید با توجه به اینکه این حادثه مروبط به کل شهرستان است، به وظایف خود عمل کند، ابراز امیدواری کرد: شهروندان نیز در این کمک و همیاری نقشی تعیین کننده ایفا نمایند.

سوران سراجی سخنگوی هیات امنای بازار مهاباد نیز در گفتگو با هاژه اظهار کرد: میزان خسارات در این حادثه بسیار گسترده است و نیازمند کمک همه شهروندان برای بازسازی و جبران خسارات هستیم.

 

وی افزود: به شهروندان اطمینان می‌دهیم هیاتی 17 نفره  از معتمدین شهر، بر روند جمع‌آوری کمک‌ها و هزینه کرد در بازارچه قدیم نظارت می‌کنند.

سراجی تصریح کرد: حادثه در بدترین شرایط آنهم 1 ماه مانده به عید نوروز اتفاق افتاد، با اینحال شهروندان می‌تواند با کمک و همیاری خود به بازارچه قدیم، بخشی از خسارت را جبران نمایند.

ارسطو شیربیگی عضو هیات امنای بازار مهاباد به خبرنگار هاژه گفت: آتش‌سوزی بازارچه قدیم را نمی‌توان با بحران جهانی کرونا مقایسه کرد، چراکه در این حادثه بخشی از مهاباد صدمه دیده و همانگونه  که بازارچه در کمک‌رسانی به شهروندان شهرهای حادثه دیده و همچنین شهرستان مهاباد در دوران کرونا پیش‌قدم بوده، اکنون شهروندان هستند که باید برای کمک به بازارچه پیش‌قدم شوند.

 

وی افزود: اگر شرایط جوی فراهم باشد، امیدواریم با همت و عزم عمومی که شکل گرفته، قبل از عید نوروز شاهد افتتاح مغازه‌های بازسازی شده باشیم.

امیر مصور رییس بانک ملت حوزه مهاباد نیز که صبح امروز به منظور اعلام حمایت و بررسی وضعیت از محل حادثه بازدید کرده بود به خبرنگار هاژه گفت: به منظور اعلام حمایت و بررسی وضعیت با اعضای هیات امنای بازارچه مهاباد دیداری صورت گرفت.

 

وی از تلاش برای حمایت از بازاریان آسیب دیده از طریق ارائه تسهیلات بانکی  خبر داد و گفت: ضمن اینکه گزارشات این بازدید به مرکز استان نیز ارسال می‌شود، ارائه تسهیلات بانکی و یا حمایت بانک ملت از بازاریان آسیب دیده بررسی و در دستور کار قرار می‌گیرد.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد