تاريخ: ۱۳۹۵ دوشنبه ۶ دي ساعت ۱۵:۵۷ بازدید: 578      نظرات: 1      کد مطلب: 2575

قویترین وزنه بردار پارالمپیک: استعدادیابی تنها گزینه برای تضمین آینده ورزش جانبازان و معلولان کشور است


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه به نقل از ایرنا،  قویترین وزنه بردار پارالمپیک گفت: استعدادیابی از بین جوانان تنها گزینه پیش روی مسئولان برای تضمین آینده ورزش جانبازان و معلولان کشور است و ما ناگزیر به حرکت پرشتاب در این مسیر هستیم

سیامند رحمان روز دوشنبه فزود: برای استعدادیابی در رشته های مختلف ورزشی به ویژه بخش جانبازان و معلولان باید برنامه ریزی های طولانی مدت صورت گیرد و قابلیت های جوانان دارای شرایط در این حوزه به دقت مورد سنجش قرار گیرد.


وی اضافه کرد: در حال حاضر جوانان معلول ناشناخته ای وجود دارند که چشم انتظار توجه مسئولان برای به نمایش گذاشتن استعدادهای نهفته خود هستند.


وی اظهار کرد: با روی کار آمدن مدیریت جدید هیات ورزش های جانبازان و معلولان آذربایجان غربی بستر مناسبی برای ورزشکاران تحت پوشش این هیات ایجاد شده است تا بتوانند با انجام تمرینات مناسب به آمادگی فنی و جسمی خوبی برسند.


وی در خصوص رکورد شکنی جدید خود در بازی های پاراآسیایی 2018 میلادی جاکارتای اندونزی افزود: قول دادن برای آینده کار سختی است ولی سعی می کنم رکورد جدیدم را بار دیگر در جاکارتا به ثبت برسانم و امیدوارم تا آن زمان دچار آسیب دیدگی نشوم.


رحمان ادامه داد: تنها هدف من کسب موفقیت های روزافزون و شاد کردن دل میلیون ها ایرانی و به اهتزاز در آوردن پرچم مقدس کشورمان در عرصه های جهانی و بین المللی است.


سیامند رحمان متولد سال 1367 شمسی در شهرستان اشنویه از توابع استان آذربایجان غربی است که در سال 1387 شمسی برای نخستین بار به اردوی وزنه برداری معلولان ایران دعوت شد.
رحمان وزنه بردار دسته به اضافه 107 کیلوگرم ایران حدود 170 کیلوگرم وزن دارد و با ثبت رکورد 310 کیلوگرم، مدال طلای بازی های پارالمپیک 2016 میلادی در ریودوژانیروی برزیل را بر گردن آویخت.
رحمان در پارالمپیک 2012 لندن نیز با غلبه بر وزنه 280 کیلوگرم توانست رکورد وزنه برداری فوق سنگین پارالمپیک را به نام خود ثبت کند.

 ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

2
0
پاسخ به این اظهارنظر

جمال الدین احمدی ۱۳۹۵/۱۰/۷
قهرمانان همیشه زنده اند

نظر خود را براي ما ارسال كنيد