تاريخ: ۱۳۹۹ سه شنبه ۵ اسفند ساعت ۱۷:۵۷ بازدید: 5729      نظرات: 3      کد مطلب: 15864
خط و نشان فرماندار برای متخلفان پروتکل‌های بهداشتی

پلمب چند بانک در مهاباد در دستور کار جدی قرار گرفت


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مهاباد با پشت سر گذاشتن 3 پیک مرگبار کرونا، در آستانه ورود به پیک چهارم این ویروس کشنده قرار گرفته است.
در یک ماه گذشته ستاد مبارزه با کرونا در شهرستان مهاباد در چندین جلسه نسبت به کاهش رعایت دستورالعمل‌ها در سطح شهرستان هشدار داده است.
کاهش استفاده از ماسک در بین شهروندان و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این شهرستان حتی در سطح ادارات و ارگان‌های دولتی بارها با انتقاد این ستاد روبرو بوده است.
در چند روز گذشته بسیاری از شهروندان با ارسال فیلم و عکس در فضای درونی ادارات، شهرداری و بانک‌های شهرستان نسبت به عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی انتقاد کرده‌اند.
 
 
بازاریان شهرستان نیز ضمن انتقاد به این موضوع، بر این باورند که بازار مهاباد و پاساژهای شهر مهاباد قربانی عدم رعایت‌ پروتکل‌ها از سوی برخی ادارات و بانک‌ها و برخی مراکز خدماتی شهرستان هستند و بارها خواستار برخورد جدی با آنها همانند برخورد با صنوف متخلف شده‌اند.
آنها در تماس با هاژه گفته‌اند: بانک‌ها فقط فضای بانک را برای حفظ سلامت کارمندان و پرسنل خود ایزوله کرده‌اند و شهروندان و رعایت پروتکل‌ها برای آنها را به فراموشی سپرده‌اند.
بازدید میدانی مسوولان و اعضای ستاد مبارزه با کرونا در شهرستان مهاباد نیز حاکی از آن است در برخی ادارات، شهرداری و بانک‌های سطح شهر علی‌رغم تأکیدات فراوان بر کاهش تعداد افراد و جمع‌آوری خودکارهای مشترک در سطح بانک این امر رعایت نمی‌شود، همزمان با آن تجمع حداکثری شهروندان در فضای داخلی بانک نیز به زنگ خطری برای شیوع و ابتلا به کرونا تبدیل شده است.
در واکنش به گزارشات ستاد مبارزه با کرونا و انتقادهای شهروندان از وضعیت، عارف خدرلو فرماندار مهاباد نیز در جلسه‌ای صبح امروز، از عدم همکاری تعدادی از بانک‌های سطح شهر انتقاد کرد و گفت: طی بازدیدهای صورت گرفته از بانک‌های سطح شهرستان عدم رعایت پروتکل‌ها بارها به مدیران بانک اعلام و تذکر داده شده است.
 
 
 
وی افزود: علی‌رغم تذکرات فراوان برخی بانک‌ها همراهی نمی‌کنند و ادامه این روند پلمب بانک‌ها و مکان‌های پر تجمع را به دنبال خواهد داشت.
خدرلو با بیان اینکه سلامت شهروندان در اولویت است، تصریح کرد: برخی اصناف شهرستان مدت 1 سال است که کسب و کار خود را برای سلامت شهروندان تعطیل کرده‌اند، نمازهای جمعه و جماعت تعطیل شده و شایسته نیست برخی بانک‌ها در اجرای پروتکل‌ها کوتاهی کنند.
وی اضافه کرد: در این جلسه نیز آخرین تذکر را به روسای بانک‌های شهر مهاباد اعلام می‌کنم و در بازدیدهای آینده بدون اغماض هر مکان پر تجمع ازجمله ادارات، بانک و سازمان‌های خدماتی پلمب خواهد شد.
فرماندار شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: در بازدیدهای صورت گرفته از بانک‌ها مشخص شد که شهروندان در بانک، فاصله اجتماعی را رعایت نمی‌کنند و با توجه به ورود ویروس کرونای انگلیسی به کشور، مجبوریم برخی بانک‌های سطح شهر را پلمب کنیم.
خدرلو افزود: با همراهی امام جمعه و روحانیون شهرستان، نمازهای جمعه تا دو هفته تعطیل خواهند شد و این اقدام و احساس مسوولیت ستودنی است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۹/۱۲/۶
دس خوش
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۹/۱۲/۵
از فردا تعطیل کنن بهتره
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

کیوان محمدی ۱۳۹۹/۱۲/۵
باعرض سلام تمام درحدحرف وحدیثه چرا صف مرغ وروغن دوباره مثل دهه شصت شروع شده بایداولین چیزجلوی این کارگرفته بشه مردم خودشون مقصراصلی هستن چون بی خیالن

نظر خود را براي ما ارسال كنيد