تاريخ: ۱۳۹۹ چهارشنبه ۶ اسفند ساعت ۱۷:۵ بازدید: 1200      نظرات: 1      کد مطلب: 15866

مهاباد رتبه اول اشتغال پایدار روستایی در استان را کسب کرد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مهاباد از کسب رتبه اول مهاباد در بخش پرداخت تسهیلات به منظور ایجاد اشتغال پایدار روستایی در سطح آذربایجان غربی خبر داد.

بارزان دانشمند در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان مهاباد اظهار کرد: از ابتدای سال ۱۳۹۷ تا پایان سال ۱۳۹۸ بالغ بر 504  فقره پرونده اشتغال پایدار روستایی تشکیل و به بانک های عامل معرفی شده که نسبت به سهمیه ابلاغی شهرستان حدود ۶ برابر از لحاظ تسهیلات بیشتر از است.

 

وی افزود: مبلغ 68 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار در قالب تسهیلات به افراد متقاضی پرداخت شده که زمینه اشتغال برای 1 هزار و 700 نفر را فراهم نموده است.

دانشمند تصریح کرد: مهاباد با پرداخت این میزان تسهیلات رتبه نخست جذب اعتبار اشتغال پایدار روستایی را بین شهرستان‌های آذربایجان‌غربی به خود اختصاص داده است.

عارف خدرلو فرماندار شهرستان مهاباد نیز با تأکید بر حمایت از اشتغال پایدار روستایی اظهار کرد: با توجه به شرایط موجود، شغل‌های سنتی دیگر جوابگوی معیشت مردم نیست و گرایش به شغل‌های جدید به ویژه در زمینه فضای مجازی، گردشگری و دانش بنیان باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

 

وی افزود: توجه به طرح‌های کارآفرین، کشاورزی و دامپروری مدرن می‌تواند ضمن شکوفایی اقتصاد روستایی نیازهای شغلی بسیاری از جوانان روستایی را تأمین نماید.

خدرلو تصریح کرد: پرداخت تسهیلات و راه‌اندازی مشاغل تنها یک بخش کار بوده و لازم است نظارت‌های ویژه هم بر فعالیت واحدهای تولیدی جدید صورت بگیرد.

مهران یوسفی رییس اداره بهزیستی شهرستان مهاباد با انتقاد از سخت‌گیری بانک‌ها برای ارائه تسهیلات به مددجویان این اداره اظهار کرد: معرفی مددجویان به بانک در راستای توانمندسازی این افراد صورت می‌گیرد و سخت‌گیری برخی از بانک‌ها برخی مددجویان را از دریافت تسهیلات اشتغالزایی محروم کرده است.

 

وی افزود: سخت‌گیری زیاد برای قبول ضامن توسط بانک‌ها موجب شده برخی مددجویان تسهیلات خود را با مبالغ ناچیز بفروشند و یا با ضامن آن را تقسیم کنند، که این امر کمکی به توانمند سازی مددجویان نمی‌کند.

 

 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

احمد ۱۳۹۹/۱۲/۶
تسهیلات پرداخته شده درسته ولی اشتغالزایی دروغ محض هست
فقط صرفا برای کار انجام شده تسهیلات پرداخت شده

نظر خود را براي ما ارسال كنيد