تاريخ: ۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۳ اسفند ساعت ۱۸:۲۶ بازدید: 3656      نظرات: 1      کد مطلب: 15902

بخشداران مهاباد تغییر کردند


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مراسم تودیع و معارفه بخشداران بخش مرکزی و خلیفان شهرستان مهاباد برگزار گردید.

در این مراسم سلیمان پاکزاد که مدت شش سال عهده‌دار مسوولیت بخشداری بخش مرکزی مهاباد را برعهده داشت تودیع و علی بیژن‌فر به عنوان بخشدار جدید بخش مرکزی شهرستان مهاباد معرفی گردید. محمد امین صبوری نیز به عنوان بخشدار بخش خلیفان منصوب شد.

عارف خدرلو فرماندار مهاباد در این جلسه اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی از وزارت کشور تعیین بخشداران و معاونین فرمانداری باید از بدنه وزارت کشور انتخاب شوند و از ورود افراد غیر متخصص در پست‌های کلیدی وزارت کشور و فرمانداری جلوگیری به عمل آید.

 

وی افزود: تلاش ویژه برای رفع محرومیت‌ها در بخش خلیفان و سایر روستاهای شهرستان از مطالبات اصلی مردم و مسوولان است.

خدرلو در پایان خواستار تکریم شهروندان و روستائیان و همچنین حفظ شأن مردم در هر شرایط شد و گفت: افرادی که سمت‌های بخشداری برعهده آنها واگذار شده از نیروهای متخصص شهرستان هستند.

سلیمان پاکزاد در این جلسه آخرین گزارش عملکرد خود را در بخش مرکزی تشریح کرد و گفت: تا قبل از سال 92 تعداد 9 روستای این بخش از نعمت گاز طبیعی برخوردار بودند و با تلاش‌های صورت گرفته، 47 روستای این بخش به شبکه گاز طبیعی متصل شده و هم‌اکنون تعداد 56 روستای بخش مرکزی با جمعیتی بالغ بر 45 هزار نفر از نعمت گاز طبیعی برخوردارند.

 

وی افزود: در مدت چند سال گذشته 410 هزار متر مربع آسفالت خیابان و معابر روستایی اجرا شده و 13 دهیاری جدید نیز احداث شده است.

پاکزاد تصریح کرد: بیشتر روستاهای این بخش که در حد فاصل محورهای مواصلاتی قرار گرفته‌اند، از اینترنت پر سرعت 4Gبهره‌مند هستند و 30 روستای دیگر این بخش نیز تحت پوشش شبکه 3G هستند.

وی اضافه کرد: در چند سال گذشته 2 دستگاه لودر، 6 خودروی نیمه سنگین، 1 دستگاه آتش‌نشانی نیمه سنگین، 1 دستگاه بیل مکانیکی و 1 دستگاه نیمه سنگین حمل زباله در راستای توانمندسازی دهیاری‌های این بخش هزینه شده است.

علی بیژن‌فر نیز در این جلسه اظهار کرد: در مدتی که عهده‌دار مسوولیت بوده، 30 کیلومتر از معابر و خیابان‌های روستایی بخش خلیفان آسفالت شده است.

 

وی افزود: درحال حاضر 90 درصد روستاهای بالای 20 خانوار تحت پوشش شبکه اینترنت پر سرعت 3G قرار گرفته‌اند.

بیژن‌فر تصریح کرد: در این مدت 3 هزار متر دیوار حایل احداث شده و 25 پل در روستاها احداث شده است.

وی اضافه کرد: از سال 97 که گازرسانی به شهر خلیفان در جریان است، 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

علی بیژن در ادامه اظهار کرد: 26 دهیاری جدید در طول چند سال گذشته در بخش خلیفان مهاباد احداث شده است.

محمد امین صبوری بخشدار جدید بخش خلیفان نیز با اشاره به سوابق کاری خود در استان کوردستان اظهار کرد: از سال 1375 در وزارت کشور و در استانداری کوردستان و  فرمانداری بانه مشغول به فعالیت بوده و مسوولیت بخشداری بخش مرکزی بانه را در کارنامه دارد.

 

وی که از شهروندان مهابادی است، افزود: در خردادماه امسال در فرمانداری شهرستان مهاباد به عنوان کارشناس عمرانی فرمانداری مهاباد آغاز بکار کرده و دبیری شورای ترافیک شهرستان مهاباد را برعهده داشته است.

صبوری با اشاره به برگزاری انتخابات در سال آینده اظهار کرد: از مسوولان دستگاه‌های اجرایی شهرستان می‌خواهیم در برگزاری انتخابات بخشداری بخش خلیفان را همراهی کنند.


ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

کمال زرین ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
دست وچاویان خوش به. خدا جزای به خیریان دانه وه براستی صادقانه خدمت دکن زوریان لی ممنونین

نظر خود را براي ما ارسال كنيد