تاريخ: ۱۳۹۹ شنبه ۱۶ اسفند ساعت ۱۶:۳۰ بازدید: 1844      نظرات: 1      کد مطلب: 15920

انتخاب دبیر فیزیک مهابادی به عنوان سفیر انجمن آموزش علوم اروپا (SCIENTIX) در ایران


 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه،  دبیر فیزیک مهابادی به عنوان سفیر انجمن آموزش علوم اروپا  (SCIENTIX)  در ایران انتخاب شد.
دکتر سلیمان رسولی دبیر فیزیک دبیرستان های حاج عبدالله رستم زاده، تیزهوشان شهیدبهشتی، شاهد شهید بروجردی و سما مهاباد و محقق و پژوهشگر آموزش فیزیک، پس از گذراندن موفقیت آمیز کارگاه ها و دوره های آنلاین مربوطه، به عنوان تنها سفیر ایرانی انجمن Scientix و عضو هیئت معلمان این انجمن معتبر جهانی در سال ۲۰۲۱ انتخاب شد.
سفیران انجمن آموزش علوم اروپا  به اشتراک گذاری فعالیت های علمی آموزشی انجمن Scientix در سطح ملی در کشورهای خود کمک کرده، و نقش فعالی در حمایت از نوآوری در آموزش STEM (علوم شامل: فیزیک، شیمی، زیست و زمین شناسی، فناوری، مهندسی و ریاضیات) داشته و ترویج خلاقیت در روش های یاددهی- یادگیری بین معلمان -بویژه علوم تجربی و ریاضی- در کلیه مقاطع تحصیلی را بر عهده دارند. فعالیت سفیران Scientix  بسط، گسترش و تحکیم روش های نوین یادگیری در اجتماع های علمی و آموزشی بین معلمین و پژوهشگران آموزش علوم است که یکی از فعالیتهای اساسی آنها به اشتراک گذاشتن روشهای مناسب آموزش اثربخش در کلاس ، به ویژه در زمینه STEM ، و اطمینان از آموزش موثر به نسل های آینده دانش آموزان و تجهیز آنان با مهارتهای مورد نیازشان برای تبدیل شدن به یک شهروند موفق در قرن جدید، است و این امر در عصر حاضر کاملا ضروری به نظر می رسد.
سفیران انجمن Scientix فعالیتهای زیر را نیز جهت ارتقای کیفیت آموزش علوم در سرلوحه کارهای خود قرار می دهند:
- بسط و گسترش نوآوری های علمی- آموزشی انجمن Scientix در سطح ملی از طریق رسانه های اجتماعی یا ارائه حضوری.
- کمک به تبادل دانش و روشهای خلاقانه و نوآوری های آموزشی در زمینه آموزش علوم.
- پشتیبانی و بهبود آموزش علوم به طور کلی و برای مخاطبین عام.
لازم به ذکر است با توجه به نتایج آزمون تیمز ۲۰۱۹ در ایران، اهمیت و ضرورت بازنگری در روش های آموزشی ریاضیات، علوم و فناوری در ایران غیر قابل انکار است و دکتر سلیمان رسولی به عنوان تنها سفیر انجمن آموزش علوم اروپا در سال آینده به گسترش فعالیت در زمینه روش های نوآورانه و خلاقانه آموزش علوم برای توانمندسازی و ارتقای سطح یادگیری دانش آموزان ایرانی تلاش خواهد کرد.
دکتر سلیمان رسولی معلم نمونه کشوری با ۲۵ سال سابقه تدریس در آموزش و پرورش، برنده جایزه HST2017 از مرکز CERN و دارای مدرک دکترای فیزیک بوده و اخیرا به عنوان دبیر کمیته علمی بیستمین کنفرانس ملی آموزش فیزیک ایران و دهمین کنفرانس فیزیک و آزمایشگاه نیز انتخاب شده اند که در مرداد ماه ۱۴۰۰ توسط اتحادیه انجمن های علمی آموزشی معلمان فیزیک ایران و به میزبانی انجمن معلمان فیزیک و اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام برگزار خواهد شد.
 ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

رحیم ابراهیمی ۱۳۹۹/۱۲/۱۶
باعرض تبریک و خدا قوت به استاد دانشمند و فیزیکدان محترم ملت ایران و جامعه فرهنگیان مهاباد جناب آقای دکتر رسولی دانا و توانا.
امیدوارم همیشه موفق و سلامت باشند.

بااحترام و نثار هزاران درود👏👏👏👏

نظر خود را براي ما ارسال كنيد