تاريخ: ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۰ اسفند ساعت ۱۴:۶ بازدید: 726      نظرات: 0      کد مطلب: 15945
بە مناسبت هفتە منابع طبیعی

دویست و پنجاه اصله درخت در محوطه دانشگاه پیام نور مهاباد کاشتە شد


 

 
بە گزارش پایگاه خبری هاژه، امروز چهارشنبه (بیستم اسفندماه) بە مناسبت هفته منابع طبیعی، مراسم گردهمایی و هم‌اندیشی انجمن‌های زیست‌محیطی و منابع طبیعی مردم‌نهاد در سالن جلسات دانشگاه پیام نور مهاباد برگزار شد.

رییس اداره منابع طبیعی شهرستان مهاباد در گفتگو با هاژه گفت: در سال 1399 طرح ملی را اجرایی کردەایم کە در این بین، می‌توان به جذب ٣٦٠٠ همیار طبیعت و اخذ کاداست اراضی ملی در این سال اشاره کرد.

 مجید پاتو در ادامه با اشاره به اهم فعالیت‌های اداره منابع طبیعی شهرستان مهاباد در سال 1399 پاتو افزود: خلع ید از اراضی ملی و تحویل متصرفین بە مراجع قضایی، احداث پارک جنگلی استاد هەژار و غیره از اهم فعالیت‌های این اداره بودە است.

پاتو اضافه کرد: در هفته منابع طبیعی با همکاری شهرداری، دانشگاه‌ها و دهیاری‌های شهرستان بە منظور توسعه فضای سبز 3 هزار اصله درخت با همکاری شهروندان کاشته شدند.

معروف خلیلی، رییس دانشگاه پیام‌نور مهاباد نیز که در این جلسه حضور داشت، بە خبرنگار هاژه گفت: هر ساله در هفته منابع طبیعی در محوطه دانشگاه پیام نور، اقدام بە کاشت درختان مثمر و غیرمثمر نمودەایم کە تا کنون مساحت این فضا بە بیش از 5 هکتار رسیدە است.

خلیلی در انتها تصریح کرد: امروز نیز با همکاری سازمان جنگلبانی و حفاظت از منابع طبیعی شهرستان مهاباد ٢٥٠ اصله درخت در حیاط دانشگاه کاشتە شد و امیدواریم این روند همچنان ادامه یابد.

۱۵ تا ۲۲ اسفندماه هر سال «هفته منابع طبیعی و آبخیزداری» است و نخستین روز این هفته در تقویم به نام روز «درختکاری» نامگذاری شده است که در این روز مردم با حضور در عرصه‌های منابع‌ طبیعی با کاشت درخت به استقبال سال نو می‌روند.

 
 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد