تاريخ: ۱۳۹۹ شنبه ۲۳ اسفند ساعت ۱۷:۱۷ بازدید: 1151      نظرات: 0      کد مطلب: 15965

۸۵ کیلومتر از جاده‌های مهاباد برف‌روبی و نمک‌پاشی شد


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مهاباد گفت: پس از بارش برف از شب گذشته تاکنون ۸۵ کیلومتر از محورهای مواصلاتی این شهرستان برف‌روبی و نمک‌پاشی شده است.
محسن خادمی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: با تلاش شبانه‌روزی عوامل راهداری، بامداد امروز ۱۵ کیلومتر گردنه جواله رشان، ۳۰ کیلومتر جاده مهاباد- بوکان، ۲۵ کیلومتر محور مهاباد- سردشت و ۱۵ کیلومتر محور مهاباد- میاندوآب برف‌روبی و نمک‌پاشی شد.
وی افزود: در قالب این برف روبی ۸۰ ماسه و نمک نیز به سطح جاده ها برای جلوگیری از لغزندگی پاشیده شده است.
خادمی تصریح کرد: در این مدت همچنین ۲۵ دستگاه خودرو در گردنه زمزیران و ۱۵ دستگاه خودرو گرفتار شده در گردنه جواله رشان توسط امدادگران اداره نجات یافتند.
وی اضافه کرد: هم‌اکنون تردد در همه محورهای مهاباد باز و ترافیک روان است و عبور در گردنه ها و مناطق کوهستانی به کندی صورت می گیرد.
رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مهاباد در ادامه اظهار کرد: با توجه به کاهش دید افقی و کاهش دما در محورهای مواصلاتی و به‌ویژه در گردنه‌ها، رانندگان از تردد غیرضروری خودداری کرده و نسبت به بررسی عملکرد مناسب سیستم روشنایی، بخاری و سیستم ترمز خودرو خود اطمینان حاصل و سپس اقدام به مسافرت کنند.
محسن خادمی در پایان افزود: امسال برای تسریع در عملیات راهداری و برف‌روبی در این شهرستان علاوه بر راهدارخانه مرکزی، راهدارخانه "کیتکه" (گردنه جواله‌ره‌شان) و "کله‌گاوی" ( گردنه زمزیران) در مسیر مهاباد - سردشت، "قره‌بلاغ" (مسیر مهاباد - بوکان) و ۲ راهداری سیار در گردنه "آفان" و گردنه "شیخان" این شهرستان نیز فعال است.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد