تاريخ: ۱۳۹۹ دوشنبه ۲۵ اسفند ساعت ۸:۵۷ بازدید: 3029      نظرات: 1      کد مطلب: 15977

تالارهای پذیرایی مهاباد از امروز بازگشایی شدند


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، بعد از گذشت یک سال از تعطیلی تالارهای پذیرایی شهرستان مهاباد، صبح امروز بازگشایی تالارهای پذیرایی شهرستان مهاباد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اعلام شد.

روز گذشته تعدادی از اعضای ستاد کرونای شهرستان مهاباد، معاون توسعه و برنامه ریزی فرمانداری شهرستان مهاباد، رییس اتاق اصناف و رییس صنعت، معدن و تجارت شهرستان مهاباد در جلسه‌ای بازگشایی تالارهای شهرستان را مورد بررسی قرار دادند.

خشایار صنعتی، معاون توسعه و برنامه ریزی شهرستان مهاباد در این جلسه اظهار کرد: عدم بازگشایی تالارهای پذیرایی شهرستان مهاباد منجر به شکل‌گیری و فعالیت برخی مشاغل غیرمجاز شده، درحالیکه صنوف شناسنامه‌دار در یک سال گذشته همواره با تصمیمات ستاد کرونا همکاری کامل داشته‌اند.

 

وی افزود: برگزاری مراسمات عروسی در باغات، زیرزمین‌ها و سفره‌سراهای حاشیه شهر به معظلی برای شیوع کرونا و تجمعات ناسالم تبدیل شده است.

صنعتی تصریح کرد: اگرچه، هدف اجرای فاصله‌گذاری هوشمند، بازگرداندن شهروندان به جریان زندگی است، اجرای تک بعدی قرنطینه، پرداختن به فرهنگ‌سازی و ترویج رعایت پروتکل‌ها را  به حاشیه رانده شده است.

وی اضافه کرد: انتظار می‌رود ضوابط رنگبندی کرونایی در شهرستان مهاباد نیز همانند سایر شهرهای کشور اجرا گردد و وحدت رویه در این زمینه ایجاد گردد.

صبح امروز نیز نمایندگان تالارهای پذیرایی شهرستان با اعضای ستاد مقابله با کرونا تشکیل جلسه دادند و در نهایت ستاد مقابله با کرونا در شهرستان مهاباد بازگشایی تالارهای پذیرایی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی را اعلام کردند.

بر اساس دستورات ستاد مقابله با کرونا در شهرستان مهاباد، تالارهای پذیرایی با ظرفیت کمتر از 200 نفر تنها برای صرف نهار، بازگشایی می‌شود.

استفاده از ماسک، عدم حضور گروه موسیقی و همچنین برگزاری مراسم بدون مراسم «هه‌لپه‌رکی» از پروتکل‌هایی است که باید در تالارهای پذیرایی شهرستان رعایت گردد.

یک عضو ستاد مقابله با کرونا به هاژه گفت: با توجه به اینکه مراسمات شام عروسی مشمول محدودیت‌های تردد شبانه می‌شود، مراسمات فقط در طول روز و برای نهار برگزار می‌شود.

 

 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

علی ۱۳۹۹/۱۲/۲۵
کار خیلی اشتباه و بازی با جون مردم و عزیرانمونه

نظر خود را براي ما ارسال كنيد