تاريخ: ۱۳۹۹ سه شنبه ۲۶ اسفند ساعت ۱:۹ بازدید: 1054      نظرات: 0      کد مطلب: 15983

استاندار جدید ایلام معارفه شد


 
  به گزارش پایگاه خبری - تحلیل هاژه به نقل از ایسنا، در مراسمی با حضور معاون سیاسی وزیر کشور، دکتر محمد نوذری به عنوان استاندار جدید ایلام معارفه و از زحمات ۳۹ ماهه‌ی قاسم سلیمانی دشتکی قدردانی شد
.

حجت الاسلام والمسلمین «اله‌نور کریمی‌تبار»  در مراسم  تودیع و معارفه استانداران سابق و جدید  ایلام ، با بیان اینکه مسئولیت در نظام اسلامی امانتی بسیار سنگین است و نباید به این موضوع نگاه مادی و دنیوی داشت، اظهار کرد:اگر با نگاه برخورداری از امتیازات مادی به این عرصه ورود کنیم، نه تنها خدمتگزار نخواهیم بود بلکه در پیشگاه خداوند متعال نیز رو سفید نخواهیم بود.

امام جمعه ایلام با شاره به  شرایط بسیار حساس و سخت امروز گفت: مدیران حتی اگر نتوانند گره‌ای از مشکلات بردارند ولی برای شنیدن آلام و درخواست‌های مردم بویژه اقشار مستضعف باید گوش شنوا داشته باشند.

امام جمعه ایلام با قدردانی از خدمات صادقانه قاسم سلیمانی‌دشتکی در دوران تصدی مسوولیت استانداری ایلام ابراز امیدواری کرد: محمد نوذری استاندار جدید نیز در جهت ادامه خدمات صورت گرفته گام بردارند.

وی اضافه کرد: استاندار جدید شناخت خوبی از شرایط استان دارد و اجماع نسبی خوبی نیز در ایلام برای استانداری ایشان شکل گرفته است.

«قاسم سلیمانی دشتکی» استاندار سابق ایلام نیز  روز دوشنبه در مراسم تودیع خود اظهار کرد:  ایلام میعادگاه ۱۲ هزار شهید از سراسر کشور بوده و سه هزار شهید و ۱۲ هزار جانباز نیز از میان مردمان این دیار فدای آرمان های نظام شده اند.

وی گفت: طی دوران ۳۹ ماهه مسوولیت در استان تلاش کردم با هماهنگی تمامی مدیران در جهت حل مشکلات مردم گام بردارم و اگر موفقیتی حاصل شده نتیجه کار گروهی تمامی دلسوزان ، رسانه ها و حمایت های عموم مردم بوده است.

استاندار سابق ایلام  با اشاره به اینکه در طول حدود سه سال گذشته ۶۰ هزار میلیارد تومان اعتبار به استان ایلام جذب شده است، تاکید کرد: تنها در سال جاری ۴۰ هزار میلیارد تومان پروژه در ایلام به بهره برداری رسیده است.

وی گفت:  وقوع سیل در ایلام در کنار خسارت های زیاد باعث شد در حوزه زیرساخت ها اعتبارات مناسبی جذب شود بطوریکه در این حوزه ۷۶۰ میلیارد تومان اعتبار نیز به ایلام تخصیص یافت.

استاندار سابق ایلام با بیان اینکه پروژه اتصال ایلام به شبکه ریلی در سال ۱۴۰۰ اعتبار خوبی دریافت کرده، تصریح کرد: با همکاری مدیران و همراهی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی بودجه استان ایلام برای سال ۱۴۰۰ خوب بسته شده است.

دکتر «محمد نوذری» استاندار ایلام، نیز ضمن قدردانی از حسن اعتماد ریاست جمهور و وزارت کشور، گفت: تمام تلاش خود را برای بهبود معیشت مردم استان، مقابله با کرونا و برگزاری انتخاباتی سالم به کار خواهم گرفت.

 وی گفت۴۴ پروژه عمرانی با ۹ هزار میلیارد تومان اعتبار در استان وجود دارد که باید با تلاش و پیگیری این پروژه ها تا پایان دولت به ثمر و بهره برداری برسند.

استاندار ایلام  با عنوان این مطلب که استان ایلام به ظاهر کوچک اما به اندازه یک کشور بزرگ ظرفیت دارد، افزود: یکی از مهمترین اولویت ها حفظ وحدت و همدلی در استان ایلام است و شخص استاندار نیز به عنوان خادم اصلی مردم هدفی جز خدمت رسانی به استان ایلام در این مدت کوتاه ندارد.

 نوذری با قدردانی از پیگیری و تلاش های قاسم سلیمانی دشتکی ، یادآور شد: استاندار سابق ایلام در مدت ۴۲ ماه حضور در استان با فعالیت های مداوم و مجدانه خود منشا اقدامات بسیار خوب و موثری برای این منطقه بود.

وی با اشاره به اتفاقات بسیاری که در این مدت در استان ایلام افتاد، ادامه داد: در اربعین سال ۹۷ در مهران شاهد یک عظمت و شکوه جاودانی بودیم.

استاندار ایلام ادامه داد: اربعین یک حماسه بی بدیل سیاسی و اجتماعی بود که در استان شکل گرفت و استاندار وقت با مدیریت بی نظیر این حماسه بزرگ مردمی را مدیریت کرد و در در بحث سیل هم سنگ تمام گذاشت.

نوذری تاکید کرد: نگاه من به ایلام حفظ و تشدید وحدت، همدلی و هم افزایی همه اقشار و مسوولان استان است و انتظار از مدیران دستگاه ها نیز مدیریت جهادی و کار و تلاش بیشتر برای به نتیجه رساندن طرح های نیمه تمام و در دست اقدام است.

وی در ادامه به دستور خود به فرمانداران در این شرایط اشاره کرد و گفت: فرمانداران در این شرایط پایان سال موظف هستند در جهت مهار و کنترل بیماری کرونا و وضعیت معیشت مردم اهتمام جدی داشته باشند البته از آنان در این زمینه ارزیابی به عمل خواهد آمد.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد