تاريخ: ۱۳۹۹ سه شنبه ۲۶ اسفند ساعت ۱۴:۳۵ بازدید: 1208      نظرات: 0      کد مطلب: 15986
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت مهاباد:

تخفیف در پرداخت حق عضویت سالانه غیرقانونی است


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مهاباد اعلام کرد: لحاظ کردن تخفیف برای پرداخت حق عضویت سالانه اصناف ممنوع است.

محمد جهین در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: حق عضویت سالانه اصناف در اتحادیه‌ها باید یکسان شود و هر گونه لحاظ کردن تخفیف در این رابطه غیرقانونی است.

وی افزود: سیستم حسابداری متمرکز جهت نظارت بیشت بر عملکرد مالی و یکسان سازی ارزیابی عملکرد اتحادیه‌ها ایجاد شده است.

جهین تصریح کرد: این اقدام برای ایجاد وحدت رویه و شفافیت مالی در عملکرد اتحادیه‌های شهرستان مهاباد صورت گرفته است.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مهاباد با اشاره به مشکلات ایجاد شده برای اصناف مهاباد بدلیل شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: سال 99 یکی از سخت‌ترین سال‌ها برای واحدهای صنفی و اتاق اصناف شهرستان مهاباد رقم خورد و بازرسین نیز در چند بخش توزیع کالاهای اساسی، نظارت بر رعایت پروتکل‌ها با همکاری ستاد مقابله با کرونا و نظارت بر قیمت‌های بازار را برعهده داشتند.

محمد جهین افزود: امسال در مقایسه با سال گذشته توزیع کالاهای افزایش چشمگیر داشت و این امر مستلزم افزایش ساعات کاری بیشتر پرسنل بود.

وی در پایان تصریح کرد: انتظار نمی‌رفت که حقوق پرسنل این پرسنل واحد بازرسی شهرستان پرداخت گردد اما با راه‌اندازی این سیستم حسابداری متمرکز، کلیه حوق، مزایا و اضافه کاری پرسنل پرداخت گردید.

هاشم لاجانی رییس اتاق اصناف شهرستان مهاباد نیز از فعالیت 7 هزار صنف دارای پروانه خبر داد و گفت: تعداد 2 هزار و 500 صنف فاقد پروانه مجتمع‌های تجاری سر پوشیده درحال فعالیت هستند.

وی با اشاره به درنظر گرفتن تخفیف جهت صدور پروانه برای واحدهای صنفی، از واحدهای صنفی فاقد پروانه درخواست کرد که برای دریافت پروانه اقدام نمایند. 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد