تاريخ: ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۷ اسفند ساعت ۱۷:۵۳ بازدید: 2045      نظرات: 0      کد مطلب: 15988
در کنفرانس مطبوعاتی رییس ستاد انتخابات شهرستان مهاباد

تعداد داوطلبین شهرهای مهاباد، گوک تپه و خلیفان اعلام شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس ستاد انتخابات شهرستان مهاباد، تعداد داوطلبین ثبت نام شوراهای اسلامی شهرستان مهاباد را رسما اعلام کرد.

عارف خدرلو، فرماندار مهاباد، صبح امروز در کنفرانس مطبوعاتی با اصحاب رسانه شهرستان مهاباد اظهار کرد: با دستور وزیر کشور، از مورخه 18 اسفندماه ستاد انتخابات شهرستان‌های کشور رسما آغاز بکار کرد و ثبت نام داوطلبین ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر از تاریخ 20 اسفندماه بمدت 7 روز در فرمانداری مهاباد صورت گرفت.

وی افزود: در این مدت تعداد 197 داوطلب برای 3 شهر مهاباد، گوک تپه و خلیفان ثبت نام خود را نهایی کرده‌اند.

خدرلو تصریح کرد: از این تعداد 160 نفر برای شهر مهاباد، 26 نفر برای شهر گوک تپه و 11 نفر نیز برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر ثبت نام خود را نهایی کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در شهر مهاباد 160 داوطلب برای 7 کرسی رقابت می‌کنند، اضافه کرد: در صورت تایید تمامی افراد، 23 داوطلب برای کسب هر کرسی رقابت خواهند کرد.

رییس ستاد انتخابات شهرستان مهاباد با اشاره به ترکیب جنسی داوطلبین شوراهای اسلامی در شهر مهاباد اظهار کرد: در شهرستان مهاباد 138 داوطلب آقا و 22 داوطلب خانم، برای کسب کرسی‌های شورای اسلامی شهر به رقابت خواهند پرداخت.

عارف خدرلو افزود: در شهر گوک تپه 26 داوطلب برای تصدی شورای اسلامی شهر ثبت نام خود را نهایی کرده‌اند که در صورت تایید داوطلبین از سوی هیات نظارت بر انتخابات، 5 نفر برای هر کرسی رقابت (5 کرسی) رقابت خواهند کرد.

وی تصریح کرد: در شهر گوک تپه از تعداد 26 نفر ثبت نام کرده 4 داوطلب خانم و 22 داوطلب آقا هستند.

به گفته فرماندار مهاباد در شهر خلیفان نیز 11 داوطلب آقا برای 5 کرسی رقابت می‌کنند و از هر 2 کاندیدا، 1 نفر به شورای اسلامی شهر خلیفان راه می‌یابد.

خدرلو در ادامه با اشاره به اینکه میزان مشارکت داوطلبین نسبت به دوره گذشته 25 درصد افزایش یافته اظهار کرد: میانگین سنی داوطلبین 40 سال و  مدرک کارشناسی ارشد بیشترین فراوانی را در سوابق تحصلی داوطلبین به خود اختصاص داده، به عبارتی دیگر میانگین مدرک تحصیلی آنها کارشناسی ارشد می‌باشد.

وی علت افزایش مشارکت در ثبت نام داوطلبین را تبدیل گوک تپه و خلیفان به شهر و الحاق 2 روستای سیدآباد و خانگی را به شهر مهاباد اعلام کرد و گفت: سیدآباد با جمعیت 1 هزار و 100 نفر و خانگی با جمعیت 4 هزار و 736 نفر به شهر مهاباد الحاق شده و دهیاری و شورای اسلامی این روستاها نیز با توجه به الحاق به شهر منحل شده است.

رییس ستاد انتخابات شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: هیات اجرایی ستاد انتخابات شهرستان برای بررسی صلاحیت داوطلبین در حین ثبت نام داوطلبین تشکیل شده و با پایان زمان ثبت نام بررسی صلاحیت‌ها را با استعلام از 4 دستگاه دولتی آغاز کرده است.

وی با اشاره به اینکه مهلت 14 روزه برای ارسال استعلام‌ها تعیین شده افزود: صلاحیت داوطلبین تا مورخه 21 فروردین بررسی خواهد شد و مورخه 22 فروردین به هیات نظارت اعلام می‌گردد.

به گفته عارف خدرلو هیات نظارت در بازه زمانی چند روزه نتیجه را اعلام و در مورخه 8 اردیبهشت ماه تایید یا رد صلاحیت افراد از سوی فرمانداری به داوطلبین اعلام می‌شود.

وی افزود: داوطلبین رد صلاحت شده مدت 4 روز از 9 الی 12 اردیبهشت‌ماه فرصت خواهند داشت تا با مراجعه به هیات نظارت استان و شکایت خود را اعلام و پیگیری نمایند.

فرماندار مهاباد در پایان از شهروندان خواست با حساسیت ویژه کاندیداهای خود را انتخاب نمایند تا بهترین و متخصص‌ترین افراد برای مدیریت شهر تصمیم‌گیری کنند.

 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد