تاريخ: ۱۳۹۹ جمعه ۲۹ اسفند ساعت ۲۲:۳۳ بازدید: 2916      نظرات: 0      کد مطلب: 15994

دلایل بازگشایی تالارهای پذیرایی مهاباد تشریح شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان مهاباد دلایل بازگشایی تالارهای شهرستان مهاباد را تشریح کرد.

محمد جهین در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: حدود یک سال است که مدیران تالارهای پذیرایی شهرستان به منظور حفظ سلامت شهروندان، قبل از تمامی شهرهای کشور، از اول اسفندماه تالارهای خود را تعطیل کرده‌اند.

وی افزود: در حالیکه بیش از 2 ماه است مجوز بازگشایی تالارهای پذیرایی صادر شده، اما مدیران تالارهای پذیرایی مهاباد از بازگشایی تالارها خودداری کرده‌اند تا شرایط بهتری برای بازگشایی مهیا گردد.

جهین با بیان اینکه تعطیلی تالارهای پذیرایی شهرستان موضوعی تک بعدی نیست، تصریح کرد: تعداد 800 خانوار بصورت مستقیم با جمعیتی بیش از 3 هزار نفر از اشتغال در تالارها کسب درآمد می‌کنند و تعطیلی‌ها فشار ویژه‌ای را بر خانواده‌های افراد شاغل در تالارها وارد کرده است.

وی اضافه کرد: بازگشایی فعلی نیز با نظارت کارشناسان و بازرسین بهداشت و درمان با رعایت پرتکل‌های بهداشتی با ظرفیت محدود بازگشایی شده است.

رییس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان مهاباد در ادامه تأکید کرد: عدم بازگشایی تالارهای پذیرایی منجر به شکل‌گیری شغل‌های کاذب و همچنین برگزاری مراسمات در حاشیه شهر در مکان‌های بسیار غیر استاندارد شده است.

وی افزود: بازگشایی تالارهای پذیرایی شناسنامه‌دار با نظارت مسوولان می‌تواند بصورت ویژه در کاهش برگزاری مراسمات غیرمجاز در فضاهای غیراستاندار همچون خانه باغ‌ها، قلیان سراها و ... موثر واقع شود.

جهین با بیان اینکه  برگزاری مراسمات عروسی در باغات، زیرزمین‌ها و سفره‌سراهای حاشیه شهر به معظلی برای شیوع کرونا و تجمعات ناسالم تبدیل شده، تصریح کرد: درحالیکه صنوف شناسنامه‌دار در یک سال گذشته همواره با تصمیمات ستاد کرونا همکاری کامل داشته‌اند، شاهد افزایش برگزاری مراسمات عروسی در بیرون از تالارها بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستیم.
بعد از گذشت یک سال از تعطیلی تالارهای پذیرایی شهرستان مهاباد، مورخه 25 اسفندماه، بازگشایی تالارهای پذیرایی شهرستان مهاباد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اعلام شد.
 

بر اساس دستورات ستاد مقابله با کرونا در شهرستان مهاباد، تالارهای پذیرایی با ظرفیت کمتر از 200 نفر تنها برای صرف نهار، بازگشایی می‌شود.

استفاده از ماسک، عدم حضور گروه موسیقی و همچنین برگزاری مراسم بدون مراسم «هه‌لپه‌رکی» از پروتکل‌هایی است که باید در تالارهای پذیرایی شهرستان رعایت گردد.

یک عضو ستاد مقابله با کرونا به هاژه گفت: با توجه به اینکه مراسمات شام عروسی مشمول محدودیت‌های تردد شبانه می‌شود، مراسمات فقط در طول روز و برای نهار برگزار می‌شود.

 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد