تاريخ: ۱۴۰۰ يکشنبه ۸ فروردين ساعت ۱۸:۲۳ بازدید: 1216      نظرات: 0      کد مطلب: 16029
معاون فرماندار مهاباد

مرغداران اگر به تعهدات خود عمل نکنند، خروج مرغ از شهرستان ممنوع می‌شود


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، معاون توسعه و برنامه ریزی فرمانداری مهاباد از ادامه عرضه مازاد بر نیاز گوشت مرغ در شهرستان مهاباد تا پایان تعطیلات نوروزی خبر داد.

خشایار صنعتی در  اولین جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان مهاباد در سال‌جاری اظهار کرد: در هفته‌های گذشته توافقاتی برای عرضه 30 درصد تولیدات مرغداری به داخل شهرستان مهاباد صورت گرفته و انتظار می‌رود این روند تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه داشته باشد.

 

وی افزود: بر اساس مصوبات جلساتی که با مرغداران شهرستان برگزار شده، تولیدکنندگان شهرستان باید بخشی از تولیدات خود را در سطح شهرستان توزیع و به فروش برسانند و همزمان با آن کشتارگاه‌ها نیز موظف شده‌اند تا میزان کشتار خود را در سامانه جامع تجارت ثبت کنند.

صنعتی تصریح کرد: اگرچه در بخش تزریق مرغ به بازار شهرستان مهاباد، در چند هفته گذشته مزغ منجمد و کشتار روز همواره مازاد بر نیاز شهرستان به بازار تزریق شده اما ادامه این روند تا به تعادل رسیدن قیمت‌ها و آرام شدن جو التهابی باید ادامه داشته باشد.

وی اضافه کرد: برخی شهرهای همجوار برای تأمین تقاضا، ممنوعیت خروج مرغ از شهرستان را در دستور کار قرار داده‌اند و عدم اجرای تعهدات توسط مرغداران مهابادی نیز می‌تواند این تصمیم را در دستور کار مسوولان شهرستان مهاباد قرار دهد.

محمد جهین رییس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان مهاباد نیز در ادامه با بیان اینکه نیاز روزانه شهرستان به گوشت مرغ به 7 تن نمی‌رسد، اظهار کرد: بطور میانگین روزانه بیش از 10 تن گوشت مرغ به بازار تزریق شده تا شهروندان احساس کمبود نکنند.


 

وی افزود: مساله ایجاد شده در خصوص گوشت مرغ شهرستانی نیست و بیشتر جنبه ملی و روانی دارد.

جهین تصریح کرد: جو روانی ایجاد شده منجر به افزایش تقاضای کاذب در جامعه شده و تنها راه کنترل آن افزایش عرضه برای تأمین تقاضا است.

جعفر ایمانیان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مهاباد نیز در این خصوص با تأکید بر اینکه مرغداران مهابادی به تعهدات خود عمل کرده‌اند، اظهار کرد: تنها یکی از مرغداری‌ها به تعهدات خود مبنی بر توزیع مرغ در شهرستان عمل نکرده و مشکلی در میزان تولید گوشت مرغ در شهرستان وجود ندارد.

 

وی با تأکید بر لزوم نظارت دقیق بر نحوه عرضه توزیع گوشت مرغ در شهرستان، افزود: در چند هفته گذشته میزان گوشت تولید و عرضه شده در شهرستان مهاباد، مازاد بر نیاز بوده و این روند همچنان ادامه دارد، اما به نظر می‌رسد نظارت دقیق بر نحوه توزیع می‌تواند وضعیت بازار را ساماندهی نماید.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد