تاريخ: ۱۴۰۰ دوشنبه ۹ فروردين ساعت ۱۸:۳۵ بازدید: 1133      نظرات: 0      کد مطلب: 16032
در طول سال 99

ضبط بیش از 16 تن فراورده خام دامی در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مدیر شبکه دامپزشکی شهرستان مهاباد از ضبط بیش از 16 تن فراورده خام دامی در طول سال گذشته در این شهرستان خبر داد.

دکتر عباس آغاز در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: در سال گذشته تعداد 2 هزار و 551 نوبت بازدید از مراکز عرضه فراورده‌های دامی در این شهرستان خبر داد.

وی افزود: در این مدت 16 هزار 502 کیلوگرم فراورده‌ خامی دام نیز ضبط شده است.

آغاز تصریح کرد: در راستای جلوگیری از عرضه مرغ زنده بدلیل شیوع بیماری‌های طیور، 20 مرکز عرضه مرغ زنده در شهرستان پلمب شده و تعداد 9 خودروی حامل مرغ زنده نیز توقیف شده است.

وی اضافه کرد: در یکسال گذشته 10 پرونده قضایی برای متخلفان تشکیل گردیده و 5 مرکز عرضه گوشت پلمب شده‌ است.

مدیر شبکه دامپزشکی شهرستان مهاباد از کشف کارگاه غیر بهداشتی تولید شیر تقلبی در شهر گوک تپه در بهمن‌ماه سال گذشته خبر داد.

وی افزود: بازرسان این شبکه بعد از شناسایی واحد غیربهداشتی لبنیاتی در شهر گوک تپه مهاباد، در طی یک گشت مشترک با مرکز بهداشت مهاباد، بیش از یک 1 هزار و 500 کیلوگرم شیرتقلبی غیرقابل مصرف را کشف کردند.

دکتر عباس آغاز تصریح کرد: این فرد متخلف بصورت سنتی شیر را جمع‌آوری می‌کرد و بعد از فرآوری و تبدیل آن به پنیر، پساب پنیر را با اضافه کردن شیر خشک، روغن و طعم دهنده به شیر تقلبی تبدیل می‌کرد و به شهروندان می‌فروخت.

وی اضافه کرد: در این راستا فرد متهم به مراجع قضایی معرفی شده و شیر تقلبی کشف شده نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی معدوم سازی گردید.

مدیر شبکه دامپزشکی شهرستان مهاباد در ادامه تأکید کرد: هر محموله از فرآورده‌های خام دامی اعم از گوشت قرمز و گوشت‌ مرغ که در سطح شهر توزیع می‌شود باید دارای گواهی حمل بهداشتی و قرنطینه‌ای از دامپزشکی شهرستان باشد.

وی در پایان از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن‌های ۴۲۴۴۲۲۲۸ و ۴۲۴۴۲۲۲۹ این شبکه اطلاع دهند تا در کمترین زمان موضوع بررسی شود و شهروندان از خرید گوشت دام از قصابان دوره‌گرد و گوشت‌هایی که ممهور به مهر دامپزشکی نباشند، خودداری کنند.

عکس تزئینی است.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد