تاريخ: ۱۴۰۰ چهارشنبه ۱۱ فروردين ساعت ۱۸:۷ بازدید: 1976      نظرات: 1      کد مطلب: 16037

پروژه گازرسانی به 5 روستای مهاباد افتتاح شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، با حضور نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی و مسوولان شهرستان، پروژه گازرسانی به 5 روستای شهرستان مهاباد افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

 

جلال محمودزاده در آیین افتتاح پروژه گازرسانی روستای آلبلاغ در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: روستاهای "آلبلاغ"، "بایین دری"، "چوملان"، "گوله" و "سیلکه" در قالب گازرسانی به محور ۱۸ روستای "حاجی خوش"  با اعتباری نزدیک به 1 میلیارد و 800 میلیون تومان از نعمت گاز برخوردار شدند.

 

وی افزود: با افتتاح این پروژه‌ گازرسانی، تعداد روستاهای برخوردار از نعمت گاز طبیعی در شهرستان مهاباد به 65 روستا رسیده است.

محمودزاده تصریح کرد: میزان برخورداری روستائیان شهرستان از گاز طبیعی به 72 درصد رسیده است که میانگین استانی آن 71 درصد می‌باشد.

وی با بیان اینکه میانگین ضریب برخورداری روستاهای کشور از گاز طبیعی 82 درصد است، اضافه کرد: درحال حاضر پروژه گازرسانی به 65 روستای دیگر مهاباد نیز درحال پیمان‌سپاری می‌باشد که تا پایان سال 1401 به بهره‌برداری خواهند رسید، با تکمیل این پروژه‌ها میزان برخورداری روستائیان شهرستان از نعمت گاز طبیعی به بیش از 85 درصد خواهد رسید.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به روند پروژه گازرسانی به شهر خلیفان اظهار کرد: گازرسانی به شهر خلیفان و 12 روستای اطراف آن، 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که بر اساس تعهد شرکت گاز، تا پایان خردادماه سال‌جاری افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید

جلال محمودزاده افزود: در بخش منگور شرقی شهرستان مهاباد نیز در 8 محور پروژه گازرسانی به روستاها در جریان است و در مجموع، از تعداد 190 روستای شهرستان مهاباد، تعداد 130 روستای شهرستان مهاباد گازرسانی و یا درحال پیمان سپاری است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۴۰۰/۱/۱۲
کوره ولا استا گاز نهاتو بو بایندره درویه گازی چی ده ساله خریکن هیچیش

نظر خود را براي ما ارسال كنيد