تاريخ: ۱۴۰۰ سه شنبه ۱۷ فروردين ساعت ۱۰:۵۵ بازدید: 1268      نظرات: 0      کد مطلب: 16048

صندوق کارآفرینی امید به زیان‌دیدگان بازارچه مهاباد تسهیلات اعطا می‌کند


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، مدیر صندوق کارآفرینی امید شهرستان مهاباد گفت: این صندوق به صاحبان غرفه‌های آسیب دیده از آتش سوزی بازارچه اصغری این شهرستان حدود ۷ میلیارد تومان تسهیلات مالی اعطا می‌کند.
کامران کریمی آذر در گفتگو با هاژه اظهار کرد: این وام با کارمزد چهار درصد و با اقساط پنج ساله به تمام مغازه دارانی که توسط هیات امنای بازارچه اصغری به صندوق کارآفرین امید معرفی شوند پرداخت خواهد شد.
 
 
وی با قدردانی از پیگیری های نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی و فرماندار این شهرستان در حل مشکل جبران زیاندهی صاحبان غرفه های این بازارچه ادامه داد: این تسهیلات که به ازای هر غرفه یک صد میلیون تومان خواهد بود دارای تنفس سه تا شش ماهه است تا بتوان بخشی از خسارت وارده بر کسبه بازارچه را جبران و فشار وارد بر آنان را کمتر کرد.
مدیر صندوق کار آفرینی امید شهرستان مهاباد با اشاره به رویکرد صندوق کارآفرینی امید برای کمک به اشتغال و حفظ کسب و کارها در جامعه افزود: این صندوق در راستای تداوم و تسریع در آغاز به کار دوباره صاحبان غرفه های زیاد دیده ناشی از آتش سوزی پرداخت این تسهیلات را در اولویت فعالیت خود در این شهرستان در سال جاری قرار داده است.  
وی با اشاره به فعالیت های این صندوق در توجه به فرآیند محوری در تولید نیز گفت: پرداخت تسهیلات به تدریج از کسب و کارهای فرد محور خارج شده و به سمت کسب و کارهای بازار و تولید محور حرکت می‌کند.
کریمی آذر اضافه کرد: بر این اساس پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی عضو خوشه‌ها و شبکه‌های کسب و کار و زنجیره‌های تولید در اولویت کار صندوق قرار دارد و در راستای تحقق آن تفاهم‌نامه‌هایی را نیز در این راستا با دستگاه‌های اجرایی ذیربط برای شناسایی پشتیبانان، کارآفرینان و تولیدکنندگان جهت حمایت از اشتغال و تولیدات داخلی منعقد نموده است. 
به گزارش هاژه، در اواخر دهه 70 و اوایل دهه 80 بازارچه قدیم مهاباد به همت براهیم اصغری هوسین معروف به "برایم شکاک" با 291 مغازه احداث شد و از سال 1383 عملیات احداث بازارچه جدید آغاز گردید و در سال 1385 فاز اول آن به بهره‌برداری رسید، فازهای بعدی آن در سال 87 افتتاح شد و بازارچه اصغری به مرکزی تجاری و گردشگری شهر مهاباد تبدیل گردید.
درحال حاضر تعداد مغازه‌های بازارچه قدیم و جدید به 683 عدد رسیده و در آن کالاهایی شامل لوازم آرایشی بهداشتی، لوازم خانگی، دکوری، خوراکی و لوکس عرضه می‌شود و سالانه هزاران نفر را از سراسر کشور برای خرید به شهر مهاباد جذب می‌کند.
حوالی ساعت 23.50 دقیقه شب جمعه، مورخه 24 بهمن‌ماه، بر اثر آتش‌سوزی در بازارچه قدیم مهاباد 70 مغازه بصورت کامل تخریب شد و به 30 الی 40 درصد دیگر نیز خسارات وارد شد، با این‌حال بازارچه اصغری(جدید) و ضلع غربی بازارچه قدیم در این آتش سوزی از آسیب در امان ماندند و 4  روز بعد از حادثه فعالیت خود را از سر گرفتند.
 ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد