تاريخ: ۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۹ فروردين ساعت ۱۹:۱۸ بازدید: 1734      نظرات: 1      کد مطلب: 16053

نقشه مخاطرات شهر مهاباد همچنان در بلاتکلیفی بسر می‌برد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرمانداری مهاباد از بلاتکلیفی چند ساله و به سرانجام نرسیدن نقشه مخاطرات شهر مهاباد انتقاد کرد.
 
 
خشایار صنعتی در جلسه ستاد مقابله با بحران مهاباد اظهار کرد: درحالیکه نقشه مخاطرات و نقاط بحرانی این شهر برای ساماندهی و آمادگی در مقابل حوادث طبیعی و غیرطبیعی بسیار ضروری است اما شهرداری مهاباد برای تهیه این نقشه در سال‌های گذشته کوتاهی کرده است.
 
 
 
وی افزود: کارشناسان شهرداری مهاباد توانایی تهیه نقشه پیش فرض را داشته و تأخیر در تهیه آن بدلیل زمان‌بر بودن اعلام نظر مدیران استانی اصولی نیست.
صنعتی تصریح کرد:  بسیاری از حوادث بوجود آمده مانند آتش سوزی بازارچه اصغری قابل پیش‌بینی بود و با کار کارشناسی و اقدامات پیشگیرانه می‌توانستیم از وقوع آن جلوگیری کنیم.
وی اضافه کرد: در این نقشه باید سازه‌های بحرانی که فرسوده‌اند، مکان های استقرار موقت در بحران و نقاط حادثه خیز جهت شناسایی و ساماندهی قبل از وقوع حوادث مشخص و نسبت به رفع آنها اقدام لازم انجام شود.
معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرمانداری مهاباد در پایان لایروبی مسیرهای رودخانه مهاباد را نیز ضروری دانست و گفت: مسیر رودخانه در داخل شهر و حوضه سد انحرافی یوسفکند قبل از سیلابی شدن و رهاسازی آب برای مصارف کشاورزی باید لایروبی شود تا از بروز مشکلات برای شهروندان و کشاورزان جلوگیری کرد.
 
یوسفی نماینده شهرداری مهاباد نیز در این خصوص اظهار کرد: ترسیم نقشه در سال 1394 بر اساس آمار جمعیتی سال 1390 صورت گرفته و با جمعیت فعلی مهاباد همخوانی ندارد.
 
 
وی افزود: برای ترسیم این نقشه 80 هکتار دیگر اضافه گردد، لذا اصلاحات نقشه به استان ارسال شده تا در ترسیم آن نقطه نظرات و آمار جمعیتی جدید لحاظ گردد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

1
0
پاسخ به این اظهارنظر

.... ۱۴۰۰/۱/۲۰
پس چرا از تپه سیران هیچ حرفی نمی زنید که شده پرتگاه و قتلگاه جوانان مهاباد نمی دانم وجدان این مسولان چطور میتواند راحت باشد با داغ دل این پدرو مادران

نظر خود را براي ما ارسال كنيد