تاريخ: ۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۹ فروردين ساعت ۲۳:۳۰ بازدید: 1746      نظرات: 0      کد مطلب: 16056

معلمین منتخب مهاباد و جنوب استان با وزیر آموزش و پرورش دیدار کردند


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، وزیر آموزش و پرورش که برای بررسی وضعیت آموزشی آذربایجان غربی به این آذربایجان غربی سفر کرده با معلمین منتخب شهرستان مهاباد و اشنویه دیدار و گفتگو کرد.

محسن حاجی میرزایی، امروز پنج شنبه 19 فروردین در سالن جلسات استانداری آذربایجان غربی در نشستی صمیمی میزبان معلمین منتخب استان بود  که در بین مدعوین دکترکاوه عباس نژاد و دکتر سلیمان رسولی از مهاباد و فاروق خالدی از اشنویه، حضور داشتند.

مهین منافی مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی با اشاره به مشکلات آموزشی استان اظهار کرد: کمبود اعتبارات و عدم برخورداری از امکانات به ویژه در مناطق محروم استان، کمبود نیرو، استخدام نیروهای جامانده، رفع مشکل سنوات فارغ التحصیلان دانشسرا از عمده‌ترین مطالبات آموزشی استان آذربایجان غربی است.

دکتر کاوه عباس نژاد دبیر ریاضی در مهاباد و از معلمین منتخب مهاباد به نمایندگی از شش منتخب استان و به عنوان یکی از فرهنگیان منتخب استان آذربایجان غربی  با اشاره به مشکلات آموزش و پرورش در استان اظهار کرد: تاسیس دانشگاه فرهنگیان در شهرهای جنوب استان، عدم توازن نیروها با دروس و رشته‌ها، کمبود شدید نیرو،  لزوم جذب نیرو در استان از طریق کنکور سراسری و ماده ۲۸  به صورت ویژه، کولبری و بیسوادی و ترک تحصیل بویژه در خانم‌ها که متأثر از وضعیت فرهنگی و اقتصادی است از عمده‌ترین مطالبات و مشکلات آموزشی در استان می‌باشند.

وی افزود: کمبود فضای آموزشی، وجود مدارس فرسوده و تخریبی و کانکسی در مناطق مختلف از ارومیه گرفته تا پیرانشهر و چالدران، عدم پوشش کامل اینترنت و شبکه شاد در استان، نیاز شدید به تأسیس مدارس شبانه‌روزی و تامین امکانات و تجهیزات مدارس ، انفعال آزمایشگاههای مدارس به دلیل کمبود نیروی متخصص آزمایشگاهی ، کمبود امکانات کارگاهی مدارس کاردانش و فنی حرفه ای  و در نهایت خواسته ی به‌حق جهت نگاه حمایتی و قانونی در مسئله فاصله خدمتی فارغ التحصیلان دانشسراها  جهت جلوگیری از تضییع حق همکاران را از دیگر مشکلات بخش آموزش و پرورش در آذربایجان غربی است.

عباس نژاد در پایان دبیر ضمن تشکر از وزیر آموزش و پرورش برای انتصاب خانم دکتر منافی،  ابراز امیدواری کرد که با همدلی و همبستگی تمام ارگانهای استان قدمی‌ بلند برای رفع مشکلات در حیطه آموزش و پرورش استان بردارشته شود.

در ادامه سایر فرهنگیان منتخب به بیان دغدغه‌های خود در خصوص امور پرورشی و مشکلات معاونین و مربیان پرورشی، مشکلات حوزه فناوری و بستر شاد و گروه های آموزشی، دغدغه ها و مطالبات دکترمعلمان جهت رفع تبعیض از آنان نسبت به هیات علمی دانشگاه ها و سایر موارد و مشکلات خرد و کلان آموزشی و پرورشی پرداختند.

در ادامه وزیر محترم ضمن پاسخگویی به دغدغه های فرهنگیان ، از همه صاحبان فکر و اندیشه درخواست ارایه راهکار و هم اندیشی جهت حل مسایل و مشکلات اشاره نمودند.

پایان جلسه با سخنرانی دکتر سلیمان رسولی به عنوان تنها سفیر انجمن آموزش علوم اروپا Scientix در ایران خاتمه یافت.

وی ابتدا از مدیرکل محترم آموزش وپرورش استان برای بیان دغدغه اموزشی تقدیر کرد و گفت: دکتر منافی همیشه فرصت ارایه طرح جدید را به همکاران می دهند.

رسولی با اشاره به جایگاه نه چندان مطلوب ایران در آزمون تیمز و پرلز، به تحلیل دلایل آن پرداخت و لزوم گذار از تدریس حافظه محور دروس به تدریس کاوشگرانه و پژوهش محور در ایران را تبیین کرد.

وی ضمن معرفی انجمن Scientix و بیان اهداف و فعالیت های آن، آمادگی کامل خود را جهت اشتراک گذاری تجارب اندوخته خود به عنوان اولین سفیر انجمن آموزش علوم اروپا در ایران را برای ترویج روش پیشرفته STEM )، آموزش علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات) اعلام کرد که مورد استقبال مقام عالی وزارت قرار گرفت.

لازم به ذکر است این نشست صمیمانه وزیر محترم با معلمان منتخب استان بصورت آنلاین بر روی بستر سامانه شاد برای معلمان سراسر استان و از کانال مدیران، معلمان و مناطق مختلف استان پخش گردید.

دیدار با نماینده ولی فقیه، زیارت مزار شهدای استان، دیدار حضوری با دانش اموزان منتخب، شرکت در شورای آموزش و پروش استان با حضور جلال محمودزاده و کمال حسین پور نمایندگان شهرهای مهاباد و سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی و آیین افتتاح یک باب مدرسه و آغاز احداث ویدیویی ۱۷ پروژه مدرسه سازی در ۱۰ منطقه آموزشی هم در برنامه های وزیر آموزش و پرورش در آذربایجان غربی بود.

پایان بخش برنامه های سفر یک روزه وزیر اموزش وپرورش به استان، تشکیل جلسه ویدیویی شورای معاونین اداره کل و مدیران مناطق، بازدید از غرفه توانمندی های آموزش و پرورش استان و آغاز تولید سریال و برنامه های دیگر با مشارکت آموزش وپرورش و صداوسیما پایان بخش برنامه های سفر یک روزه وزیر آموزش وپرورش آقای دکتر حاجی میرزایی به استان آذربایجان غربی بود.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد