تاريخ: ۱۳۹۵ شنبه ۲۹ خرداد ساعت ۱۷:۴۷ بازدید: 493      نظرات: 0      کد مطلب: 1115

متلاشی شدن شبکه جعل کارت های عابربانک درمیاندوآب


 به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، یک شبکه جعل کارت های عابربانک وسرقت ازحساب های بانکی مردم درشهرستان میاندواب شناسایی و متلاشی شد

فرمانده انتظامی میاندوآب گفت:درپی شکایت های مردمی وگزارش های واصله از بانک ها مبنی بر اینکه تعدادی ازمشتریان به بانک مراجعه و اعلام می کنندکه بدون اینکه کارت عابر بانک آنان مفقود شود،ازحساب های آنها مقادیری پول برداشت شده است،رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.


سرهنگ شیخ نژاد ادامه داد: به دنبال کسب این اخبار،ماموران پلیس آگاهی شهرستان میاندوآب اقدامات گسترده ای را برای شناسائی سارقان انجام داده و در نهایت با تحقیقات گسترده پلیسی، مخفیگاه این شبکه جعل کارت های عابر بانک را شناسائی کردند.
سرهنگ شیخ نژاد اظهارداشت:پس از شناسائی سارقان،طی یک عملیات پلیسی یک نفرازاعضای شبکه در مخفیگاه دستگیر و ابزار آلات جعل کارت های عابر بانک از آنها کشف شد و دو نفر دیگر از اعضای این شبکه نیز شناسائی شدند. فرمانده انتظامی میاندوآب گفت:اعضای این شبکه بامراجعه به دستگاه های خودپردازبانکی به صورت مخفیانه و بدون این که دیگرحاضران متوجه فیلم برداری آنها با استفاده از دوربین مخفی شوند، از شماره کارت های عابر بانک مشتریان و نیز رمز آنها در هنگام وارد کردن رمز در دستگاه خودپرداز فیلم برداری می کردند.


وی گفت: این افراد سپس با استفاده از این اطلاعات و پس از جعل کارت های بانکی اقدام به برداشت از حساب های بانکی افراد می کردند.
سرهنگ شیخ نژاد بیان کرد: این کلاهبرداران پس از جعل کارت به دستگاه های خودپرداز بانک ها مراجعه کرده و مقادیری از حساب بانکی افراد را به یک حساب دیگر انتقال داده و از آنجا برداشت می کردند.وی گفت: اعضای این شبکه با همین ترفند مبلغ 150 میلیون ریال از حساب های مردم برداشت کرده بودند که با اقدام به موقع پلیس آگاهی از ادامه فعالیت آنان جلوگیری شد.


فرمانده انتظامی میاندوآب افزود: چند تن دیگر از اعضای این باند هم شناسائی شده اند که تلاش برای دستگیری آنها ادامه دارد

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد