تاريخ: ۱۴۰۰ يکشنبه ۱۲ ارديبهشت ساعت ۱۸:۵۷ بازدید: 1448      نظرات: 0      کد مطلب: 16124

بازدید فرماندار از 4 واحد تولیدی در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، فرماندار مهاباد در رآ س هیاتی صبح امروز از 4 پروژه تولیدی صنایع چوب سلطانی، شرکت دانش بنیان ویانا، شرکت تولدی رودیران و مبل پاشا بازدید کرد.
عارف خدرلو در جریان بازدید از واحدهای تولیدی شهرستان مهاباد اظهار کرد: این بازدید در راستای بررسی مشکلات و پشتیبانی از تولید واحدهای صنعتی شهرستان صورت می‌گیرد.
وی افزود: تحریم‌های اقتصادی و شیوع ویروس کرونا بشدت بر فعالیت واحدهای تولیدی تأثیر گذاشته و بیشتر این واحدها با مشکلات مالی و اقتصادی روبرو هستند.
خدلو تصریح کرد: تسهلات کم بهره به منظور گسترش فازهای تولیدی، افزایش نقدینگی و همچنین تسهیل در تأمین مواد اولیه و فضای مورد نیاز برای توسعه از مهمترین نیازهای این واحدهای تولیدی است که بصورت جدی در کارگروه رفع موانع تولید و اشتغال پیگیری خواهند شد.
کامران کریمی‌آذر رییس صندوق کارآفرینی امید مهاباد نیز در همین رابطه در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: یکی از اولویت‌های صندوق کارآفرینی امید، شناسایی و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و کارآفرینان است که در همین راستا به شرکت دانش بنیان ویانا صنعت، برادران یونسی تسهیلات ارائه شده است.
 
 
وی افزود: شرکت الکترونیک صنعت "ویانا" در امر تولید قطعات، مدارها و دستگاه الکترونیکی فعالیت داشته و قادر است سالانه حدود هزار قطعه الکترونیکی تولید ‌کند.
کریمی‌آذر تصریح کرد: با افتتاح این طرح برای هفت نفر از جوانان با استعداد و تحصیلات دانشگاهی این شهرستان فرصت اشتغال زایی مستقیم ایجاد شده که با توسعه شرکت امکان بکارگیری نخبگان دیگر نیز فراهم است.
آریا یونسی مدیرعامل شرکت ویانا در این بازدید اظهار کرد: تمامی محصولات این مرکز دانش بینان مبتنی بر ثبت اختراع و جزو با کیفیت‌ترین محصولات در بخش الکترونیک می‌باشد.
 
 
وی افزود: برخی از محصولات این کارگاه به تولید انبوه رسیده و برخی محصولات برند نیز بصورت سفارش تهیه می‌گردد که در آینده شاهد تولید انبوه این محصولات خواهیم بود.
یونسی تصریح کرد: این شرکت در صدد تأسیس یک واحد آموزشی و جذب علاقمندان برای تولید و آموزش دانش علمی در این زمینه است و امیدواریم مسوولان در این راستا همکاری لازم را انجام دهند.
مسوولان شهرستان در ادامه از واحد تولیدی رودیران شهرستان نیز بازدید کردند که بدلیل عدم تأمین مواد اولیه بصورت نیمه فعال ارائه خدمات می‌دهد.
 
 
رحمت جامه‌گری مدیرعامل این واحد تولیدی در این بازدید اظهار کرد: درحالیکه در فاصله چند کیلومتری از پتروشیمی شهرستان قرار داریم اما باید مواد اولیه این شرکت را از تهران خریداری نماییم و موانعی در تأمین مواد خام اولیه برای تولید ایجاد شده است.
وی افزود: این شرکت با سرمایه اولیه 10 میلیارد تومان تأسیس شده و درحالیکه 13 نفر شاغل در این واحد تولیدی مشغول بکار هستند، تا این لحظه موفق به تأمین مواد اولیه نشده‌ایم.
وی تصریح کرد: این واحد تولیدی روزانه به 2.5 تن مواد اولیه نیاز دارد و تأمین این مواد با وجود دلالان در کشور با مشکلات جدی روبرو بوده، درحالیکه می‌توان از پتروشیمی شهرستان که یکی از رسالت‌های اصلی آن توسعه و حمایت واحدهای صنایع پایین دستی است، به نحو شایسته‌تری استفاده کرد.
مدیرعامل واحد تولیدی رودیران در ادامه به مشکل ارائه تسهلات از سوی بانک‌ها اشاره کرد و گفت: بانک‌های شهرستان معدل چند برابر بیش از نیاز را شرط ارائه تسهیلات اعلام کرده‌اند درحالیکه اگر شرکت این میزان گردش حساب را داشته باشد نیازی به اخذ تسهیلات ندارد.
صنایع چوب سلطانی سومین واحد تولیدی شهرستان مهاباد بود که مسوولان از آن بازدید به عمل آوردند.
 
 
سلیمان سلطانی مدیرعالم این واحد تولیدی نیز در جریان این بازدید اظهار کرد: بیش از 25 سال از تأسیس این واحد تولیدی می‌گذرد و از سال گذشته فاز تولید درب‌های ضد سرقت در این واحد تولیدی راه‌اندازی شده و سالانه ظرفیت تولید 4 الی 5 هزار درب را دارد.
 
 
وی افزود: 20 نفر در این واحد تولیدی مشغول به فعالیت هستند و در صورت حمایت مسوولان از این واحد صنعتی، در آینده نزدیک شاهد توسعه فازهای تولیدی آن خواهیم بود.
آخرین واحد تولیدی که مسوولان از آن بازدید کردند تولیدی مبل پاشا بود که با مشکل تأمین فضای کافی برای افزایش تولید و توسعه خط تولید روبرو است.
 
 
عارف خدرلو فرماندار مهاباد در جریان بازدید از این واحد تولیدی بر پیگیری مشکلات واحدهای تولیدی و پیگیری و تسریع در حل مشکلات کمبود زمین از طریق واگذاری زمین به واحدهای تولیدی در شهرک صنعتی تأکید کرد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد