تاريخ: ۱۴۰۰ يکشنبه ۲۶ ارديبهشت ساعت ۱۰:۵۲ بازدید: 1824      نظرات: 0      کد مطلب: 16147

آخرین خبرهای انتخابات در شهرستان مهاباد تشریح شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، معاون سیاسی فرمانداری مهاباد آخرین خبرهای مربوط به انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاهای مهاباد را تشریح کرد.

 

سلیمان پاکزاد، در جلسه پشیبانی انتخابات در مهاباد اظهار کرد: مدت 70 روز از آغاز ثبت نام داوطلبین شورای شهر و روستاهای شهرستان مهاباد می‌گذرد و در مجموع 903 داوطلب برای تصاحب 455 کرسی شورای شهر و روستای شهرستان ثبت نام کرده‌اند.

 

وی افزود: از این تعداد 706 داوطلب برای تصاحب 438 کرسی شورای اسلامی روستا و 197 نفر برای 17 کرسی شوراهای اسلامی شهرهای مهاباد، خلیفان و گوک تپه به رقابت خواهند پرداخت.

پاکزاد با بیان اینکه انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر در مورخه 28 خرداد برگزار می‌گردد، تصریح کرد: اعلام نهایی نامزدهای نهایی انتخابات در مورخه 17 لغایت 19 خرداد اعلام می‌گردد و بعد از آن نامزدها فرصت پیدا می‌کنند برنامه‌ها و اهداف خود را اعلام نمایند.

وی در پایان اضافه کرد: 176 شعبه اخذ رآی برای انتخابات شهرستان پیشنهاد شده و برای برگزاری انتخابات در شهرستان مهاباد به 5 هزار و 500 نیرو و 660 خودرو نیاز است، لذا بر اساس قانون انتخابات کلیه دستگاه‌های شهرستان موظف شده‌اند تمامی امکانات و نیروی انسانی خود را برای برگزاری انتخابات در اختیار ستاد انتخابات شهرستان قرار دهند.

خشایار صنعتی معاون توسعه و برنامه ریزی فرمانداری مهاباد نیز اظهار کرد: از زمان تشکیل هیات نظارت بر انتخابات شهرستان مهاباد، رصد و نظارت بر تبلیغات زودهنگام و تخلفات انتخاباتی در دستور کار جدی اعضای این هیات قرار گرفته و در صورت مشاهده هرگونه تخلف برخورد جدی و قانونی با افراد متخلف صورت خواهد گرفت. 

وی با بیان اینکه شهرستان مهاباد در چند سال گذشته مقام اول در حوزه بازرسی‌ها را بدست آورده، افزود: در انتخابات پیش رو نیز تلاش بر این است که از تمامی امکانات برای جلوگیری از هرگونه تخلف انتخاباتی کاندیداها و یا نامزدها استفاده گردد.

صنعتی تصریح کرد: همزمانی 2 انتخابات گسترده در یک روز مسوولیت دستگاه‌های شهرستان را سنگین کرده، لذا نیازمند همکاری جدی تمامی ادارات و ارگان‌های شهرستان برای برگزاری روند انتخابات می‌باشیم.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد