تاريخ: ۱۴۰۰ دوشنبه ۲۷ ارديبهشت ساعت ۱۸:۲۸ بازدید: 1702      نظرات: 0      کد مطلب: 16153
در سفر وزیر راه و شهرسازی به آذربایجان غربی

افتتاح 103 کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب کشور در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، در سفر یک روزه وزیر راه و شهرسازی به استان آذربایجان غربی، 103 کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب کشور در مهاباد افتتاح شد.

محمد اسلامی صبح امروز با همراهی نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی برای افتتاح و بهره برداری از پروژه های عمرانی و راه سازی آذربایجان غربی وارد فرودگاه ارومیه شد و مورد استقبال استاندار آذربایجان غربی و مقامات استانی قرار گرفت.

کریدور بزرگراهی غربی کشور شامل 1 هزار و 530 کیلومتر بزرگراه است که 310 کیلومتر آن در آذربایجان غربی قرار داشت که بعدا به 500 کیلومتر گسترش یافت.

در سال‌های گذشته 300 کیلومتر از این بزرگراه در آذربایجان غربی به زیر ترافیک رفته و امروز نیز طی مراسم با حضور وزیر راه شهرسازی در مهاباد 103 کیلومتر دیگر از این پروژه با اعتباری بالغ بر 900 میلیارد تومان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

این بخش از کریدور بزرگراهی غرب کشور که در آذربایجان غربی به بهره برداری رسید، شامل  51 کیلومتر در سه راهی ایواوغلی، 10 کیلومتر محور ایواوغلی به خوی، سه کیلومتر محور خوی به سلماس، 12 کیلومتر محور محمدیار به مهاباد و 27  کیلومتر در محور محمدیار به بوکان است.

محمد اسلامی در این مراسم در جمع خبرنگاران افتتاح بخشی از کریدور بزرگراهی غرب کشور در آذربایجان غربی را گام مهمی در تکمیل این بزرگراه مهم عنوان کرد و گفت: کریدور بزرگراهی غرب کشور به طول هزار و 530 کیلومتر، مرز بازرگان را به بندر امام خمینی (ره) متصل می‌کند که حدود 30 درصد این شبکه حمل‌ و نقل جاده‌ای در آذربایجان‌غربی در حال احداث است.

 

وی با اشاره به افتتاح 103 کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب کشور در آذربایجان‌غربی، افزود: 50 کیلومتر دیگر از مسیر کریدور شمال غرب کشور در این استان باقی مانده که با تامین اعتبارات لازم قبل از اتمام سال جاری پرونده آن بسته می شود.

وی در خصوص وضعیت نابسامان محورهای مواصلاتی شهرهای مهاباد، بوکان، سردشت و پیرانشهر اظهار کرد: با توجه به محدودیت منابع اولویت اصلی پروژه‌های راه‌سازی و بهسازی جاده‌های کشور به محورهای پر ترافیک اختصاص یافته و در کنار آن در تمامی شهرستان‌ها پیمانکاران درحال بهسازی جاده‌ها هستند.

جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی نیز در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: مسیرهای سه راهی دارلک به مهاباد و سه راهی ترشکان به مهاباد نیز در قالب کریدور باقی مانده که هم اکنون در دستور کار قرار دارد.

 

وی افزود: تقاطع روستای «دریاس» و «قم قلعه» و زیر گذر روستای «کوسه کهریز» نیز که با دستور وزیر به کریدور اضافه شده بود، در مرحله تحویل به پیمانکار قرار دارد و انتظار داریم تأمین اعتبار لازم برای آن صورت بگیرد.

محمودزاده تصریح کرد: امروز صبح مناقصه تکمیل بزرگراه ترشکان به گوک تپه برگزار شده و عملیات اجرایی آن در آینده نزدیک آغاز خواهد شد.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی در پایان خواستار حمایت دولت و وزارت راه از پیمانکاران و تزریق اعتبار به پروژه‌های راهسازی جنوب استان آذربایجان غربی شد و گفت: درحال حاضر 4 پیمانکار در محورهای مواصلاتی جنوب استان درحال فعالیت می‌باشند و برای تسریع در روند اتمام پروژه نیازمند تزریق اعتبار بیشتر می‌باشند.


ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد