تاريخ: ۱۴۰۰ دوشنبه ۳ خرداد ساعت ۱۷:۴۱ بازدید: 1855      نظرات: 1      کد مطلب: 16171
بعد از کش و قوس فراوان

ساماندهی تاکسی‌های روستایی مهاباد به خط پایان رسید


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس سازمان حمل و نقل عمومی شهرداری مهاباد از ساماندهی تاکسی‌ تلفنی‌های روستایی در شهر خبر داد.

شیرکو نورانی در حاشیه جلسه شورای ترافیک شهرستان مهاباد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد:  بر اساس آخرین مصوبه لازم‌الاجرا، نهایتا در 10 روز آینده با انجام قرعه‌کشی تاکسی تلفنی‌های روستایی شهرستان با ادغام در آژانس‌های تاکسی تلفنی شهر ساماندهی می‌شوند.

وی افزود: تعداد 72 دستگاه تاکسی تلفنی روستایی در شهر مهاباد بصورت غیر قانونی در طول چند سال ارائه خدمات می‌دادند و در نشست اخیر مسوولان شهرستان مقرر شد تا هر یک از این دستگاه‌ها در یکی از آژانس‌های شهر جذب شوند.

نورانی تصریح کرد: تعداد 69 دستگاه در 69 آژانس شهر جذب می‌شود و 3 دستگاه دیگر نیز در مرکز 1830 و بی‌سیم شهر ارائه خدمات خواهند داد.

وی اضافه کرد: به تمامی صاحبان تاکسی‌های روستایی این مصوبه اطلاع رسانی شده و افرادی که از آن خودداری نمایند حذف می‌گردند.

به گزارش هاژه، بیش از نیم دهه از صدور مجوز ایجاد آژانس‌های روستایی در شهرستان مهاباد می‌گذرد، اما در همان ابتدا به‌دلیل عدم استقبال روستائیان از آن، عملا وارد محدوده خدماتی شهر شده و همین امر موجی از انتقاد را در بین رانندگان تاکسی تلفنی شهر به‌وجود آورد.

نبود درآمد در روستاها و عدم استقبال از آنها موجب شده این افراد تنها در شهر مهاباد مشغول به فعالیت شوند و همزمان با آن کاهش درآمد تاکسی تلفنی‌های شهر و عدم پرداخت حق کمیسیون به آژانس‌ها و قیمت پایین کد تاکسی روستایی در مقایسه با تاکسی تلفنی‌های شهر، موجب گلایه رانندگان داخل شهر شد.

در سالیان گذشته نشست‌های متعدد شورای ترافیک و شهرداری و شورای شهر برای ساماندهی آنها به نتیجه نرسید تا در نهایت آخرین و تنها راه‌حل مبنی بر ادغام آنها در آژانس‌های شهری در دستور کار قرار گرفت.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

علی احمدی ۱۴۰۰/۳/۴
بسیار عالی

نظر خود را براي ما ارسال كنيد