تاريخ: ۱۴۰۰ دوشنبه ۳ خرداد ساعت ۱۸:۳ بازدید: 1870      نظرات: 1      کد مطلب: 16172
راهنمایی و رانندگی هم به جمع منتقدان پیوست

سوءمدیریت در واحد اجرائیات شهرداری مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، در چند ماه گذشته بسیاری از شهروندان از ایجاد سد معبر و پارکهای نامتعارف برخی میوه فروشان در نقاط پرترافیک شهر انتقاد کرده‌اند، در تازه‌ترین مورد رییس پلیس راهنمایی و رانندگی مهاباد نیز به جمع منتقدان پیوست و از سوءمدیریت در واحد اجرائیات شهرداری و عدم جدیت در جلوگیری از سد معبر در شهر مهاباد انتقاد کرد.

سرهنگ حاتم ابراهیمی در جلسه شورای ترافیک شهرستان مهاباد با اشاره به افزایش تخلفات پارک ممنوع و همچنین ایجاد سد معبر در نقاط پر ترافیک شهر اظهار کرد: از سویی مسوولان و شهروندان نسبت به افزایش ترافیک و سد معبر خودروهایی میوه فروش در سطح شهر انتقاد می‌کنند و خواستار ساماندهی آن هستند، اما افراد متخلف به مأموران راهنمایی و رانندگی در حین انجام وظیفه می‌گویند که از واحد اجرائیات شهرداری مجوز یا قول مساعد گرفته‌اند.

وی افزود: اگرچه حراست از معابر عمومی بر عهده شهرداری مهاباد است اما نیروی راهنمایی و رانندگی شهرستان در راستای ایجاد تعامل و همکاری با این سازمان همکاری می‌کند.

ابراهیمی با بیان اینکه اعمال قانون در جلوگیری از سد معبر کارایی لازم را ندارد، تصریح کرد: متأسفانه شاهد برخی رفتارهای خارج از قانون و عرف برای رضایت برخی افراد جهت همسو کردن با برخی اهداف هستیم، لذا خواستار ساماندهی مدیریت در این بخش می‌باشیم.

عارف خدرلو فرماندار مهاباد نیز در این جلسه اظهار کرد: ایجاد سد معبر در خیابان‌های شهر و برخی معابر به مشکلی جدی تبدیل شده و نیازمند حضور نیروهای پلیس در نقاط پر ترافیک بخش مرکزی برای تسهیل و روان‌سازی ترافیک می‌باشیم.

سرهنگ عباس فرمانی رییس پلیس راهنمایی و رانندگی آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: طبق ماده 66 قانون شهرداری‌ها، معابر عمومی جزو املاک شهرداری هستند و طبق ماده 55 نیز شهرداری‌ها موظف به حراست از آن است، لذا ایجاد سد معبر و یا برخورد با آن به شهرداری و مدیریت‌ آن مرتبط است، با این‌حال مأموران پلیس راهنمایی و رانندگی نیز با آنها همکاری لازم را خواهند داشت.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

جمال آهمند ۱۴۰۰/۳/۴
خدایی خیلی مزاحم هستند

نظر خود را براي ما ارسال كنيد