تاريخ: ۱۴۰۰ دوشنبه ۳ خرداد ساعت ۱۸:۵۶ بازدید: 1157      نظرات: 0      کد مطلب: 16173

افزایش 167 درصدی تصادفات فوتی در شهر مهاباد/ برخورد با خودروهای پلاک مخدوش


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان مهاباد از افزایش 167 درصدی تصادفات فوتی درون شهری خبر داد.

سرهنگ حاتم ابراهیمی در جلسه شورای ترافیک شهرستان مهاباد اظهار کرد: بررسی آمار سال 98 و 99 حاکی از آن است که تصادفات فوتی درون شهری مهاباد 167 درصد افزایش یافته است.

 

وی افزود: در 2 ماهه نخست سال 1400 نیز تصادفات فوتی درون شهری در مقایسه با سال گذشته، 100 درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه در مجموع تصادفات خسارتی 44 درصد افزایش یافته، تصریح کرد: مهمترین دلایل اصلی تصادفات درون شهری مهاباد، عدم توجه به جلو و تغییر مسیر ناگهانی است که ناشی از استفاده رانندگان از تلفن همراه و عدم تمرکز کافی و حالات روحی و روانی است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان مهاباد در ادامه یکی از دلایل ایجاد ترافیک در بخش مرکزی شهر را تجمع خدمات در چند خیابان اعلام کرد و گفت: حجم بالای ارائه خدمات در خیابان‌های اصلی شهر که عمدتا کم عرض می‌باشند موجب شده روزانه ترافیک در بخش مرکزی شهر ایجاد شود.

وی افزود: عدم نوسازی و بروز رسانی سستم‌های کنترل ترافیک به وسیله چراغ های هوشمند و دوربین‌های هوشمند نیز یکی دیگر از مشکلاتی است که بر افزایش بار ترافیکی شهر اضافه کرده.

ابراهیمی ضمن تقدیر از شهرداری برای شروع عملیات لکه گیری خیابان‌های شهر، تصریح کرد: عدم پیشرفت رضایتبخش در این حوزه ناشی از کمبود اعتبارات و تأمین قیر و آسفالت است که امیدواریم در ماه‌های پیش رو حل شود.

وی اضافه کرد: گردش تاکسی‌های تلفنی شهر و جدیدا گردشی کار کردن تاکسی‌های اینترنتی یکی دیگر از مسائلی است که بر ترافیک خیابان‌های شهر تأثیر داشته است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان مهاباد در ادامه با اشاره به قطعی‌های مکرر برق در شهر اظهار کرد: قطعی برق بر افزایش ترافیک شهر نیز تأثیر جدی گذاشته، لذا نیازمند نوسازی و استفاده از چراغ‌ها راهنمایی سیار برای کنترل ترافیک می‌باشیم.

عارف خدرلو فرماندار مهاباد نیز در این جلسه با اشاره به افزایش تردد خودروهای پلاک مخدوش و یا بدون پلاک در سطح شهر خواستار ورود جدی راهنمایی و رانندگی و نیروهای انتظامی جهت جلوگیری از قانون‌گریزی شد.

 

وی با بیان اینکه تردد خودروهایی بدون پلاک در سطح شهر یک جرم محسوب می شود، اضافه کرد: برخورد با خودروهای دارای پلاک مخدوش و یا بدون پلاک در سطح شهر به یک مطالبه عمومی شهروندان تبدیل شده است.

خدرلو به نتیجه نرسیدن توافق بین تاکسی‌های اینترنتی و شهرداری مهاباد را نتیجه عدم جدیت دو طرف اعلام کرد و گفت: فعل خواستنی برای حل مشکلات بین ماکسیم و شهرداری دیده نمی‌شود و همین امر موجب شده تا نظارت و کنترلی بر صلاحیت رانندگان تاکسی‌های اینترنتی صورت نگیرد.

فرماندار مهاباد در ادامه با اشاره به اینکه برخی رانندگان نسبت به صدور برگه جریمه علی‌رغم دریافت مجوز تردد و یا عدم تردد در جاده‌ها گلایه دارند خواستار بررسی وضعیت و ساماندهی آن شد. 

سرهنگ عباس فرمانی رییس راهنمایی و رانندگی آذربایجان غربی نیز در این خصوص اظهار کرد: تمامی مجوزهای ترددی که از سوی فرمانداری‌ها و استانداری صادر می‌شود مورد تایید قرار گرفته و رانندگانی که برگه تردد دریافت کرده اما جریمه کرونایی برای آنها صادر شده، می‌توانند با مراجعه به راهنمایی و رانندگی و ارائه مستندات قانونی، جریمه کرونایی خود را از خلافی خودرو حذف کنند.

 

وی افزود: تعداد 600 پرونده از فرمانداری مهاباد در رابطه با جریمه‌های کرونایی ارسال شده و جرایم این 600 پرونده پاک شده است.

فرمانی در پایان با بیان اینکه رعایت پروتکل‌های مقابله با کرونا نیازمند یک عزم جدی و همگانی است، از تمامی شهروندان خواست از سفرهای غیر ضروری به شهرهای همجوار با توجه به اعمال قانون و محدودیت خودداری کنند و یا در صورت لزوم (امورات پزشکی، اداری، قضایی)برگه تردد دریافت نمایند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد