تاريخ: ۱۴۰۰ سه شنبه ۴ خرداد ساعت ۱۸:۴۴ بازدید: 971      نظرات: 0      کد مطلب: 16176
نظارت بر نانوایی‌ها افزایش می‌یابد

انجام 426 مورد بازرسی از نانوایی‌های شهرستان مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، واحد بازرسی آرد و نان شهرستان مهاباد از انجام 426 مورد بازرسی از نانوایی‌های سطح شهرستان مهاباد خبر داد.

ناصر سروش نیا در جلسه شورای آرد و نان شهرستان مهاباد اظهار کرد: در طی ماه های فروردین و اردیبهشت 426 مورد بازرسی از نانوایی‌های سطح شهر بازدید صورت گرفته که منجر به تشکیل 49 پرونده شده است.

وی افزود: از تعداد 49 پرونده تشکیل شده، 19 مورد مربوط به گرانفروشی، 13 مورد کم فروشی، 12 مورد عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، 4 مورد تعطیلی خودسرانه و عدم عرضه نان، 2 مورد عدم درج قیمت و 1 مورد نیز مربوط به عرضه آرد خارج از شبکه بوده است.

سروش نیا تصریح کرد: در این مدت به 19 مورد شکایت مردمی رسیدگی شده و منجر به تشکیل پرونده شده است.

وی با اشاره به موفقیت طرح بارکد بر روی گونی‌های آرد جهت جلوگیری از عرضه خارج از شبکه، اضافه کرد: در خلال اجرای این طرح، نظارت و جلوگیری از عرضه خارج از شبکه آرد در شهرستان به کمترین میزان خود رسید، اما با عدم همکاری یکی از واحدهای تولید آرد در این شهرستان این روند متوقف شده است.

نماینده تعزیرات حکومتی شهرستان مهاباد نیز در این جلسه بیشترین تخلفات مربوط به نانوایی‌های لواش را کم فروشی و در واحدهای نان روغنی گرانفروشی اعلام کرد.

عارف خدرلو فرماندار شهرستان مهاباد نیز ضمن انتقاد شدید از یکی از واحدهای تولید آرد در شهرستان اظهار کرد: بدلیل اینکه این واحد تولیدی مصوبات رسمی و لازم الاجرا شهرستان را بدون اطلاع و بدون توجیه، اجرا نکرده، همکاری با این واحد تولیدی مورد ارزیابی قرار مجدد قرار خواهد گرفت.

وی افزود: عدم اجرای این مصوبه راه را برای ورود دلالان و عرضه خارج از شبکه آرد باز می‌کند، لذا در ارزیابی مجدد تعامل این شرکت باید دقت کرد و اگر نیاز بود از خرید تضمینی گندم نیز بدلیل تخلف حذف گردد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد