تاريخ: ۱۴۰۰ چهارشنبه ۵ خرداد ساعت ۱۲:۱ بازدید: 1203      نظرات: 0      کد مطلب: 16178
شرکت توزیع برق مهاباد عذرخواهی کرد

علت خاموشی‌ها کشوری است/ کمبودی در زیرساخت‌های شهرستان نداریم


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مدیر شرکت توزیع برق شهرستان مهاباد گفت: خاموشی‌های مکرر برق ناشی از کمبود زیرساخت در شهرستان نیز و علت اصلی قطعی‌ها کشوری است.

جلال زایر در جلسه شورای اداری شهرستان مهاباد اظهار کرد: افزایش چند درجه‌ای دما در خردادماه امسال نسبت به سال گذشته و به تبع آن استفاده بیشتر از برق، منجر به کمبود 3 هزار مگاوات برق شده در خردادماه شده است.

 

وی افزود: در مجموع پیش بینی شده امسال 7 هزار مگاوات برق در سطح کشور کمبود وجود دارد.

زایر ضمن عذرخواهی از شهروندان مهاباد تصریح کرد: بر بروز مشکلات ایجاد شده برای خانوارها و بخش تجاری و تولیدی شهرستان واقفیم، اما خاموشی‌های صورت گرفته ناشی از کمبود زیرساخت‌ها در شهرستان نیست، بلکه موضوع در سطح کلان کشور است و خاموشی‌های زمانبندی شده از در سطوح کشوری شرکت توانیز اعمال و اعلام می‌شود.

وی اضافه کرد: در روزهای گذشته برخی خاموشی‌ها منطبق با برنامه زمانبندی شده اعلامی نبوده و با هماهنگی‌های صورت گرفته این وضعیت تا حدودی ساماندهی شده است.

مدیر شرکت برق شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: ممکن است برخی خاموشی‌ها دقیق منطبق با برنامه زمنبندی اعلام نشود اما در تلاشیم این مشکلات را به حداقل برسانیم و روزانه از طریق رسانه‌های شهرستان، روابط عمومی و اپلیکیشن قبض من، خاموشی‌ها را اطلاع رسانی کنیم.

وی در ادامه خواستار صرفه‌جویی 15 الی 20 درصدی ادارات در مصرف برق شد و گفت: از واحدهای تولیدی و کشاورزان نیز می‌خواهیم در صورت امکان، شیفت کاری خود را به شب انتقال دهند تا ضمن جلوگیری از قطعی برق در حین کار، از بسته‌های تشویقی شرکت توزیع برق بهره‌مند شوند.

جلال زایر در ادامه با اشاره به اینکه قطعی‌های برق ممکن است به برخی نانوایی‌ها، مرغداری‌ها و واحدهای  پرورش‌ماهی زیان برساند، افزود: در قرارداد اولیه شرکت توزیع برق با این واحدها به لزوم تأمین ژنراتور برای مواقع اضطراری تأکید شده، با این‌حال تلاش بر این است با همکاری و همراهی شهروندان خاموشی‌ها به حداقل ممکن برسد و برنامه زمانبندی قطعی‌ها با دقت بیشتری اعمال شود.
در ادامه عارف خدرلو فرماندار مهاباد نیز خواستار اطلاع رسانی دقیق و منظم‌تر کردن خاموشی‌ها شد و گفت: پاسخگویی سریع به شهروندان و اقناع آنها یکی از مواردی است که باید در دستور کار جدی شرکت برق مهاباد قرار بگیرد. 


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد