تاريخ: ۱۴۰۰ چهارشنبه ۵ خرداد ساعت ۱۲:۴۱ بازدید: 1029      نظرات: 0      کد مطلب: 16179

تعداد 50 پروژه مدرسه سازی در مهاباد در دست اقدام و اجرا است


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهاباد از در دست اقدام و اجرا بودن 50 پروژه مدرسه‌سازی در شهرستان مهاباد خبر داد.

کامبیز شاوله در جلسه شورای اداری شهرستان مهاباد اظهار کرد: بر اساس پایش‌های 4 ساله توسط کارشناسان در آموزش و پرورش مهاباد، بیشترین کمبودهای بخش آموزش و پرورش شهرستان مهاباد، ناشی از کمبود فضای فیزیکی، آموزشی و ورزشی است، لذا در راستای رفع آن‌ها سیاست‌گذاری‌ها تدوین شده است.

 

وی افزود: درحال حاضر 50 پروژه مدرسه سازی و ساخت فضای آموزشی و ورزشی، در سطح شهرستان با حضور پر رنگ خیرین شهرستان درحال اجرا و یا در دست اقدام است.

شاوله تصریح کرد: هم‌اکنون 11 خیر شهرستان در ساخت مدارس در نقاط مختلف شهرستان در قالب احداث بنای آموزشی خیر ساز و یا مشارکتی درحال فعالیت هستند و همزمان با آن نقش پر رنگی در فراهم کردن امکانات آموزشی و تهیه بسته‌های حمایتی برای دانش آموزان در دوران کرونا ایفا کرده‌اند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: اگرچه امکانات شهرستان در سطح مطلوبی نیست، اما راندمان آموزشی شهرستان بدلیل بالا بودن شاخص مدارک تحصیلی همکاران و تلاش معلمان شهرستان، از نرم کشوری بالاتر است.

وی با تأکید بر اینکه هیچ دانش آموزی بدلیل کمبود امکانات آموزشی از تحصیل بازنمانده، افزود: تعداد 5 روستای شهرستان با یک دانش آموز و 6 روستای شهرستان با 2 دانش آموز همچنان باپرجا هستند و هر روز معلم برای ارائه خدمات آموزشی در آن روستاها حضور می‌یابد.

شاوله تصریح کرد: تعداد 5 هزار شاغل در بخش آموزش و پرورش به 45 هزار دانش آموز در 1900 کلاس درس در قالب 330 مدرسه خدمات آموزشی ارائه می‌دهند و موفقیت‌های کسب شده مرهون تلاش معلمان شهرستان است.

وی ضمن تقدیر از شبکه بهداشت و درمان و فعالان حوزه سلامت شهرستان اضافه کرد: با فراهم کردن فضای کاملا سلامت، امتحانات پایه نهم و دوازهم شهرستان با 5 هزار و 500 دانش آموز در جریان است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهاباد از 5 هزار و 761 رأی اولی در بین داشن آموزان شهرستان خبر داد و گفت: با استفاده از شبکه شاد، معیارها، اهمیت و وظایف در انتخابات را از طریق پخش کلیپ، فیلم، سخنرانی و ... به دانش آموزان رأی اولی منتقل می‌شود تا از ابتدا با شرح وظایف مسوولیت‌ها و اهمیت مشارکت آشنا شوند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد