تاريخ: ۱۴۰۰ چهارشنبه ۵ خرداد ساعت ۱۳:۲۲ بازدید: 2435      نظرات: 0      کد مطلب: 16180
فرماندار مهاباد

صلاحیت 22 کاندیدا در مهاباد تایید نشد/ شفافیت مطالبه اصلی شهروندان است


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، فرماندار مهاباد تایید صلاحت 90 درصدی کاندیدهای شورایس اسلامی شهر خبر داد.

عارف خدرلو در جلسه شورای اداری شهرستان اظهار کرد: از تعداد 197 نفری که برای نامزدی در شورای اسلامی شهرهای مهاباد، گوک تپه و خلیفان ثبت نام کردند، صلاحیت 22 کاندیدا که 10 درصد از شمار ثبت نام شدگان را شامل می‌شود، در شهرستان تایید نشده است.

 

وی افزود: بررسی صلاحیت‌ها در شهرستان بدون در نظر گری سلیقه شخصی و با استعلام از 5 اداره صورت گرفته است، با این‌حال کاندیداهای رد صلاحیت شده فرصت دارند تا در سطوح بالاتر پیگیری تایید صلاحیت خود باشند.

خدرلو تصریح کرد: مهمترین نگرانی در خصوص برگزاری انتخابات سلامت شهروندان زمان تبلیغات کاندیداها است، لذا مبنای اصلی تبلیغات فضای مجازی می‌باشد و هرگونه تجمعات در فضای مسقف ممنوع است.

وی اضافه کرد: با توجه به تجربه دوره پیشین شوراهای اسلامی شهر مهاباد، مهمترین مطالبه شهروندان شفافیت است، بنابراین مدیریت در اتاق شیشه‌ای و شفافیت در عملکرد و اطلاع رسانی از مهمترین وظایف شوراهای اسلامی شهر است.

سیامند جوانبخت نماینده هیات نظارت بر انتخابات شهرستان مهاباد نیز در این جلسه اظهار کرد: در تایید صلاحیت کاندیداها و یا رد صلاحیت‌ها، دخالت شخصی و کوتاهی صورت نگرفته و زمان مناسبی برای اعتراض به رد صلاحیت‌ها درنظر گرفته شده است.

وی افزود: نتیجه نهایی تایید صلاحیت‌ها 15 خرداد از سوی وزارت کشور به هیات نظارت بر انتخابات استان و شهرستان اعلام می‌شود و در نهایت فرمانداری‌ها موخه 17 خرداد اسامی کاندیداها را رسما اعلام می‌کنند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد