تاريخ: ۱۴۰۰ جمعه ۷ خرداد ساعت ۱۸:۲۱ بازدید: 938      نظرات: 0      کد مطلب: 16189
وزیر صمت در مهاباد:

ارزش ذخایر معدن کشور بیش از 500 میلیارد دلار است/ واگذاری 6 هزار معدن در کشور


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، وزیر صنعت، معدن و تجارت کشور گفت: ارزش ذخایر معادن کشور بیش از 500 میلیارد دلار است و امسال 6 هزار معدن راکد کشور به متقاضیان واگذار خواهد شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت کشور که در جریان سفری 2 روزه به آذربایجان غربی سفر کرده است، ظهر امروز در رأس هیاتی که استاندار آذاربایجان غربی و نماینده مردم مهاباد وی را همراهی می‌کردند از کارخانه قند مروارید مهاباد بازدید کرد.

علیرضا رزم حسینی در مراسم بازدید از این واحد تولیدی در مهاباد اظهار کرد: درحال حاضر ارزش ذخایر معادن کشور بالغ بر 500 میلیارد تومان است که نشان دهنده ظرفیتی عظیم برای تأمین مواد اولیه کارخانجات می‌باشد.

 

وی افزود: ذخایر معادن کشور بالغ بر 60 میلیارد تن برآورد شده که از این میزان 37 میلیارد تن ذخیره قطعی است.

رزم حسینی تصریح کرد: جلوگیری از خام فروشی یکی از برنامه‌های اصلی این وزارت‌خانه است و در تلاشیم تا معادن راکد و یا معادنی که مجوزهای آن بفروش می‌رسد، مجددا به سرمایه‌گذاران واقعی واگذار گردد.

وی اضافه کرد: از سال گذشته معادنی که راکد بوده و یا اقدام به مجوز فروشی می‌کردند شناسایی و برای فعال سازی و تولید از طریق فرآیند مزایده عمومی همزمان در سراسر کشور به افراد حقیقی و حقوقی دارای صلاحیت جهت سرمایه گذاری جدید واگذار خواهد شد.

وزیر صمت در ادامه از واگذاری 6 هزار معدن راکد در کشور خبر داد و گفت: واگذاری این معادن غیرفعال فرصت خوبی برای سرمایه گذاران ایجاد خواهد کرد و زمینه اشغالزایی و درآمد پایدار را برای مردم فراهم خواهد کرد.

علیرضا رزم حسینی در خصوص کارخانه آهن اسفنجی و کنسانتره آهن مهاباد نیز اظهار کرد: هر سرمایه‌گذاری که توانایی تأمین مواد اولیه را داشته باشد، مجوز تأسیس واحد تولیدی برای آن صادر خواهد شد.

وی در پایان افزود: سرمایه‌گذاران کنسانتره آهن در مهاباد نیز می‌توانند با شرکت در مزایده واگذاری معادن کشور، ضمن سرمایه‌گذاری در معادن، مواد اولیه پایدار خود را از این معادن استخراج نمایند.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد