تاريخ: ۱۴۰۰ يکشنبه ۹ خرداد ساعت ۱۲:۱۰ بازدید: 959      نظرات: 0      کد مطلب: 16199
گلایه شهروندان از دریافت وجه نقد در برخی مطب‌ها

نظام پزشکی مهاباد؛ نظارت‌ها بیشتر و انتقادات پیگیری می‌شود


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، در طی هفته‌های گذشته تعدادی از شهروندان مهابادی از خودداری تعدادی از مطب‌های پزشکی این شهر از استفاده کارت‌خوان خبر داده‌ا‌ند.

برخی شهروندان در تماس با هاژه گفته‌اند: تعدادی از مطب‌های شهر، بیماران را به بیرون از مطب ارجاع می‌دهند تا از دستگاه کارت‌خوان‌ استفاده نکنند.

آنها بر این باورند ضمن اینکه این اقدام برای فرار از مالیات صورت می‌گیرد، برای بیماران نیز مشکلاتی را پدید می‌آورد.

یکی از بیماران در تماس با هاژه گفته که در شرایط فعلی بیشتر شهروندان از عابر بانک استفاده می‌کنند و کمتر کسی پول نقد زیادی با خود حمل می‌کند.

وی اضافه کرده: با اعلام منشی مطب مبنی بر خودداری از استفاده از دستگاه پوز، مجبور به خیابان‌های شهر رفته تا وجه نقد را برای دریافت ویزیت تهیه کنم.

خبرنگار هاژه برای انتقال گلایه‌های شهروندان، موضوع را با ریاست نظام پزشکی شهرستان مهاباد در جریان گذاشته و چرایی و بررسی موضوع را پیگیری کرده است.

دکتر توفیق صدیقی، در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: استفاده از کارتخوان در مطب‌های پزشکی مدت 2 سال است که اجرایی شده و تمامی مطب‌های پزشکی سطح شهرستان ملزم به استفاده از کارتخوان هستند، لذا هرگونه خودداری از اجرای این قانون تخلف محسوب می‌شود.

وی افزود: شماره حساب تمامی پزشکان در سازمان امور مالیاتی ثبت شده و مطب‌های پزشکی نیز ملزم به اجرای قانون هستند، با این حال در طول سال به‌صورت سرزده از مطب‌های شهرستان بازدید می‌شود و در صورت عدم اجرای قانون در وهله اول تذکراتی به مطب‌ها داده می‌شود و در صورت تداوم برابر قانون رفتار می‌شود.

صدیقی تصریح کرد: بازدید از مطب‌ها در طول سال ادامه خواهد داشت و شهروندان می‌توانند با مراجعه به سازمان نظام پزشکی شهرستان تخلفات را گزارش دهند تا موضوع بررسی و پیگیری گردد.

وی اضافه کرد: گاها در برخی موارد به‌دلیل نقص فنی دستگاه پوز و یا عدم شناسایی کارت، ممکن است از شهروندانی که به مطب مراجعه کرده‌اند، وجه نقد دریافت گردد اما خودداری از استفاده از کارت‌خوان بصورت یک رویه، تخلف محسوب می‌شود.

به گزارش هاژه، براساس توافق به عمل آمده بین سازمان نظام پزشکی، سازمان امور مالیاتی و سازمان دامپزشکی در مردادماه سال 98، استفاده از کارتخوان برای افرادی که در حرفه پزشکی و دامپزشکی مشغول فعالیت هستند، الزامی است.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد