تاريخ: ۱۴۰۰ سه شنبه ۱۱ خرداد ساعت ۱۹:۱۰ بازدید: 4110      نظرات: 4      کد مطلب: 16216
راه و شهرسازی مهاباد پاسخ می‌دهد

طرح اقدام ملی مسکن مهاباد به کجا رسید


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، به دنبال سوال شهروندان از آخرین وضعیت طرح اقدام ملی مسکن در مهاباد، رییس اداره راه و شهرسازی مهاباد آخرین وضعیت این پروژه را شهرستان تشریح کرد.

سوران کریمی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: طرح اقدام ملی مسکن از سال گذشته با سهمیه 1 هزار و 100 واحد مسکونی آغاز شده و تمامی فرایند‌ها بر اساس فراخوان و اطلاع رسانی به اعضا صورت می‌گیرد، خود را ملزم به پاسخگویی به تمامی افرادی می‌دانیم که وجه یا آورده اولیه خود را واریز کرده‌اند.

 

وی در خصوص آورده اولیه متقاضیان افزود: پول به حساب دولت و یا نهادی واریز نشده بلکه، تمامی وجه واریز وجه شده در حساب خود اشخاص است و به حساب دیگری واریز نشده، همزمان ماهیانه 15 سود مشارکت نیز به حساب این افراد از محل پول بلوکه شده واریز می‌شود.

کریمی تصریح کرد: این پول تا زمان شروع عملیات هزینه نخواهد شد و متناسب با روند عملیات اجرایی و به استناد صورت وضعیت پروژه، مبالغ از حساب افراد کم خواهد شد و به حساب پیمانکار واریز می‌گردد.

وی با بیان اینکه واگذاری‌ها در شهرستان بصورت قرعه‌کشی نبوده اضافه کرد: واگذاری‌ پروژه‌های فعلی بر اساس تخصیص پروژه‌ها و تاریخ واریزی تخصیص یافته و در آینده نیز اعضایی که زودتر اقدام به واریزی کرده‌اند در اولویت تخصیص پروژه خواهند بود.

رییس اداره راه و شهرسازی مهاباد در ادامه اظهار کرد: در حال حاضر 6  قطعه زمین برای ساخت 1 هزار و 100 واحد مسکونی متقاضیان شهرستان مکانیابی شده و در 2 نقطه شامل موکریان و شهرک کارمندان عملیات ساخت شروع شده است.

وی افزود: متولی ساخت این 2 پروژه، ستاد فرمان اجرایی امام(ره) است، درحال حاضر مراحل نقشه‌برداری، طراحی نقشه و خاکبرداری پایان یافته و پروژه در مرحله اجرای فونداسیون قرار دارد.

کریمی تصریح کرد: به اعضای مسکن ملی در موکریان و شهرک کارمندان، اطلاع داده شده، 50 میلیون تا پایان خرداد واریز نمایند و اعضای این 2 پروژه که عملیات اجرایی آنها شروع شده، اگر آورده دوم خود را تا پایان مهلت تعیین شده واریز نکنند، از پروژه حذف می‌گردند و متقاضایانی که پروژه برای آنها تخصیص داده نشده جایگزین آنها می‌شوند.

وی اضافه کرد: امکان جایگزینی از اعضایی که در نقاط دیگر برای آنها پروژه تخصیص یافته وجود ندارد و برای جایگزینی از افراد دیگر که وجه را واریز کرده اما پروژه‌ای برای آنها تخصیص نیافته صورت می‌گیرد.

وی علت این امر را صدور دعوت نامه برای اعضای 4 پروژه و عدم امکان تغییر دعوت‌نامه اعلام کرد.

رییس اداره راه و شهرسازی مهاباد در ادامه در خصوص وضعیت 4 پروژه تخصیص یافته دیگر، اظهار کرد: واگذاری‌ها در این 4 پروژه، احتمالا بصوت گروهی خواهد بود. در آخرین جلسه با مدیرکل راه و شهرسازی نیز این موضوع مطرح و بررسی شده و فرایند بدین صورت خواهد بود که عملیات آماده سازی و قطعه بندی صورت بگیرد و به متقاضیان واگذار شود تا بصورت گروهی اقدام به ساخت نمایند.

وی افزود: وزیر مسکن و شهرسازی دستور داده تا برای تمامی متقاضیان شهرستان  که پروژه تخصیص نیافته، زمین مورد نیاز از طریق واگذاری، تغییر کاربری، الحاق به محدوده و حتی در صورت نیاز با خرید زمین، واگذاری صورت می‌گیرد.

کریمی تصریح کرد: درحال حاضر 2 هزار و 165 نفر آورده اولیه خود را واریز کرده‌اند که زمین برای 1 هزار و 100 نفر تأمین شده و مابقی نیز از 3 روش تغییر کاربری، الحاق زمین به محدوده و خرید اراضی تأمین خواهد گردید.

رییس اداره راه و شهرسازی مهاباد در پایان با تأکید بر اینکه جوابگوی تمامی اعضایی خواهیم بود آورده اولیه خود را واریز کرده‌اند، اضافه کرد: شاید تأمین زمین و یا روند اداری کمی زمانبر باشد اما جای نگرانی نیست و به تمامی متقاضیان پروژه تخصیص می‌یابد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

1
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۴۰۱/۱۰/۶
من ۴۰میلیون واریزی دارم در تاریخ مشخص شده.ولی هیچ گونه تماسی با من در خصوص واریزی دوم تا خرداد نداشتند
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

منیژه ۱۴۰۰/۱۱/۲۷
من پارسال ثبت نام طرح مسکن ملی کردم و بعد از چند ماه تایید شد ولی میگن هیچ خبر از زمین نیست و اس ام اسی برام نیومده و‌هنوز مبلغی واریز نکردم.
6
3
پاسخ به این اظهارنظر

۱۴۰۰/۵/۱۸
ولاهی کس لیتان ناگات
1
2
پاسخ به این اظهارنظر

سلیمان اذروند ۱۴۰۰/۳/۱۲
تا حالا به کسی این پیام نیامده ایا باید به مسکن شهر سازی برویم اگر واریزی باشد چطور اعلام میکنید ایا ایا اپارتمان که واگذار میشود معلوم کدام منطقه شهر است

نظر خود را براي ما ارسال كنيد