تاريخ: ۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۳ خرداد ساعت ۱۶:۵۵ بازدید: 1090      نظرات: 0      کد مطلب: 16217

آخرین جزئیات برگزاری انتخابات در آذربایجان غربی تشریح شد


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی  با بیان این که انتخابات شوراهای اسلامی شهر در ۴۸ نقطه استان برگزار می شود، گفت: از مجموع ۱۲ هزار و ۲۴۵ نفر داوطلب عضویت در شوراهای اسلامی روستا، صلاحیت ۹۶.۵ درصد مورد تایید قرار گرفت.
علی مصطفوی در همایش استانی هیات های نظارت بر انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در محل متجمع شهید کاظمی ارومیه، با اشاره به روند اجرای مراحل مختلف انتخابات در استان گفت: روند برگزاری انتخابات در استان همچون کشور بر اساس زمانبندی های اعلام شده در حال انجام است.
وی مشارکت حداکثری، قانونمداری، امانتداری و بی‌طرفی را چهار اصل مهم انتخابات در استان عنوان کرد و گفت: مسئولان و مجریان انتخابات در استان باید تلاش کنند با رعایت این اصول و رعایت دستورالعمل های بهداشتی زمینه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کنند.
رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی گفت: تجمع و سخنرانی انتخاباتی در فضای های سربسته ممنوع است و در فضاهای سر باز نیز با رعایت فاصله گذاری اجتماعی  و استفاده از ماسک و استفاده از ظرفیت ۳۰ درصدی فضای سالن امکان برگزاری تجمع های انتخاباتی نامزدها امکان پذیر خواهد بود.
مصطفوی خاطر نشان کرد: جهت رعایت دستورالعمل های بهداشتی و جلوگیری از تجمع رای دهندگان در محل اخذ رای زمان رای گیری از ساعت ۷ صبح روز جمعه ۲۸ خرداد تا ۲ بامداد روز شنبه ۲۹ خرداد ادامه خواهد داشت.
وی گفت: دشمنان نظام اسلامی با القای فضای ناامیدی در کشور قصد دارند مردم را از حضور در پای صندوق های رای مایوس کنند و این در حالی است که مردم ایران اسلامی در روز ۲۸ خرداد با حضور حداکثری در پای صندوق های رای دشنان را مایوس خواهند کرد.
رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی با بیان این که انتخابات شوراهای اسلامی شهر در ۴۸ نقطه استان برگزار می شود، گفت: از مجموع ۱۲ هزار و ۲۴۵ نفر داوطلب عضویت در شوراهای اسلامی روستا، صلاحیت ۹۶.۵ درصد مورد تایید قرار گرفت.
وی تصریح کرد: ۷۸ درصد داوطلبان برای نخستین بار برای حضور در شوراهای اسلامی روستاهای استان ثبت نام کرده اند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی بیان کرد: در طول ۴۲ سال گذشته مردم با حضور در انتخابات مختلف به همگان نشان داده‌اند که پشتیبان نظام و انقلاب هستند.
مصطفوی تأکید کرد: مردم با حضور در انتخابات هم به‌صورت مستقیم هم به‌صورت غیرمستقیم در عرصه‌های مختلف نقش‌آفرینی می‌کنند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد