تاريخ: ۱۴۰۰ پنج شنبه ۲۰ خرداد ساعت ۱۹:۲ بازدید: 771      نظرات: 0      کد مطلب: 16240

توقیف 38 تن چوب قاچاق در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهاباد از توقیف 38 تن چوب قاچاق در این شهرستان خبر داد.

مجید پاتو در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 16 خودروی حامل چوب قاچاق در این شهرستان توقیف شده است.

وی افزود: در این مدت 38 تن چوب قاچاق توقیف شده است.

پاتو تصریح کرد: از این تعداد پرونده 7 خودرو به مراجع قضایی معرفی شده و مابقی با اخذ خسارت و توقیف محموله در اداره تعیین تکلیف شده‌اند.

وی اضافه کرد: هرگونه جابجایی و حمل چوب در بین شهرها و جاده‌های بین شهری بدون مجوز رسمی از اداره منابع طبیعی جرم محسوب و درصورت مشاهده پیگیری و برخورد قضایی می‌شود.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهاباد در ادامه با بیان اینکه بیشتر محموله‌های توقیف شده مربوط به درخت بید است تصریح کردمحموله‌های چوب کشف شده از درختان جنگلی از جمله گردو، صنوبر، بید و انواع درختان میوه بوده که اغلب از شهرهای اطراف به صورت محموله با هدف انتقال به سایر استان‌ها بارگیری و با هوشیاری ماموران و طبیعت دوستان این شهرستان متوقف شده‌است.

مجید پاتو با تأکید بر اینکه هرگونه جابجایی و حمل چوب در بین شهرها و جاده‌های بین شهری بدون مجوز رسمی از اداره منابع طبیعی جرم محسوب شده و پیگرد قضایی می‌شود از دوستداران طبیت، سازمان‌های مردم نهاد، شوراهای اسلامی روستا و دهیاران خواست گزارش‌های خود را مبنی بر تخریب، تصرف و قطع غیرمجاز درختان، به شماره تلفن ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهاباد در ادامه از اجرای مانور مشترک در حاشیه سد مهاباد خبر داد و گفت: مانور مشترک اطفای حریق  اداره منابع طبیعی با سازمان آتش نشانی، هیات دوچرخه‌سواری و انجمن زیست محیطی با اهداف پاکسازی و ایمن سازی حاشیه  پارک جنگلی استاد هژار در طول ۱۵ کیلومتر در حاشیه سد برگزار گردید.

مجید پاتو در پایان با بیان اینکه این مانور مشترک به منظور توانمنسازی پرسنل و نیروهای یگان در مقابله با آتش سوزی های احتمالی در مراتع برگزار شده، تصریح کرد: در این مانور تعداد دو خودرو آتش نشانی و۴۰ نیرو یگان حفاظت و مردمی و هیات دوچرخه سواری حضور داشتند و در آن آموزش لازم را در مقابله با اتش سوزی را طی کردند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد