تاريخ: ۱۴۰۰ سه شنبه ۱ تير ساعت ۱۴:۲۲ بازدید: 4474      نظرات: 0      کد مطلب: 16262
آمار انتخابات ریاست جمهوری در مهاباد اعلام شد

آرای باطله از نامزدها پیشی گرفت


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس ستاد انتخابات و فرماندار شهرستان مهاباد، آمار انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان مهاباد را اعلام کرد.

 

عارف خدرلو در کنفرانس خبری با اصحاب رسانه شهرستان اظهار کرد: در جریان انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا 32.7 درصد واجدین شرایط در انتخابات شرکت کرده‌اند.

 

وی افزود: تعداد 55 هزار و 828 تعرفه رأی در شهرستان مهاباد مصرف شده که از این تعداد 55 هزار و 327 برگه به داخل صندوق انداخته شده است.

خدرلو تصریح کرد: اختلاف بین میزان تعرفه مصرف شده و آرای مأخوذه داخل صندوق‌های رأی گیری بدلیل صرف نظر برخی رأی دهندگان از انداختن تعرفه به صندوق بوده است.

وی با بیان اینکه تعداد آرای غیر مأخوذه 378 رأی بوده، اضافه کرد:  در مجموع 54 هزار و 959 رأی صحیح به صندوق اخذ رأی انداخته شده که از این تعداد 17 هزار و 789 رأی باطله بوده است.

فرماندار مهاباد در ادامه با بیان اینکه تعداد آرای صحیح انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان مهاباد 37 هزار و 489 رأی بوده، اظهار کرد: سید ابراهیم رئیسی با کسب 17 هزار و 470 رأی بیشترین میزان رأی را دربین نامزدها به خود اختصاص داده و عبدالناصر همتی نیز با 11 هزار و 23 رأی در جایگاه دوم قرار دارد.

عارف خدرلو افزود: محسن رضایی نیز با 7 هزار و 511 رأی و سید امیر قاضی زاده هاشمی نیز با 1 هزار و 574 رأی بترتیب جایگاه سوم و چهارم این دور از انتخابات ریاست جمهوری را به خود اختصاص داده‌اند.

رییس ستاد انتخابات شهرستان مهاباد در ادامه از توزیع 70 هزار ماسک در روز انتخابات خبر داد و گفت: علاوه بر تأمین ماسک مورد نیاز و تجهیزات لازم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی هیات اجرایی انتخابات در حوزه‌های رأی‌گیری، بیش از 70 هزار عدد ماسک در بین شهروندان توزیع شده است.
وی در پایان اظهار کرد: شیوع ویروس کرونا، تحریم‌ها و جنگ اقتصادی، انتخابات این دوره را در وضعیتی ویژه قرار داده بود، اما در نهایت شهروندان با آمدن پای صندوق‌های رأی توانستند نامزدهای مورد نظر برای اداره کشور را انتخاب نمایند. 
گزارش: زانیار رسولی ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد