تاريخ: ۱۴۰۰ چهارشنبه ۱۶ تير ساعت ۱۳:۱۳ بازدید: 2593      نظرات: 1      کد مطلب: 16302

عذرخواهی رییس اداره برق مهاباد از مردم


نشست مطبوعاتی مدیریت توزیع برق مهاباد با اصحاب رسانه امروز در سالن جلسات این ادارە برگزار شد.

چگونگی توزیع برق در شرایط کنونی و نحوە زمانبندی و مدیریت آن از جملە محورهای این نشست بود.

در ابتدای این جلسە جلال زایر مدیر توزیع برق شهرستان مهاباد از دستاوردها و عملکرد خود در مدت حضورش در این پست گفت.

زایر افزود: دایرکردن پست اتفاقات برق در خلیفان، پروژە نصب ٢۵٠٠ لامپ روشنایی معابر، پروژە نوسازی سیم‌های برق بە طول ٣٠ کیلومتر، اصلاح محل نامناسب قرارگیری تیرهای برق، اصلاح و جابەجایی تیرهای برق بتنی روستاهای شهرستان و ایجاد پست مهاباد ٢ در آیندە، از جملە اقدامات و پیگیری‌های ادارە برق در این مدت بودە است.

وی دربارە علل قطعی‌های برق گفت: با توجە بە گرم‌تر شدن هوا در این تابستان، کمبود آب و همچنین استخراج غیرمجاز رمزارزها از مهمترین علت‌های کمبود برق در کشور است. ما انتظار داشتیم مصرف برق در استان ۵ درصد افزایش داشتە باشد کە این مقدار بە ٢٠ درصد رسیده است.

مدیر توزیع برق مهاباد اظهار داشت: در قطعی‌های برق در سطح استان و شهرستان هیچ تبعیضی وجود ندارد و قطعی برق بە صورت چرخشی در هر محلە از شهر مهاباد روی می‌دهد.

زایر در رابطە با آسیب رسیدن به وسایل برقی عنوان داشت: افرادی کە در جریان قطعی برق متضرر شدە می‌توانند بە سایت توانیر مراجعە کردە و مراحل اداری را پیگیری کنند.

جلال زایر در مورد تناقض برنامە زمان‌بندی خاموشی با زمان قطعی برق گفت: جابەجایی‌های فیدر در بعضی از محلات موجب آن شدە کە اطلاعات محلات بروز نشود و قطعی‌های برق در برخی از مناطق شهری طبق زمانبندی نباشد.

وی در مورد کشف ماینرها اشاره داشت: تا کنون ٣٠ عدد دستگاه‌ غیرمجاز استخراج رمز‌ارزها در شهرستان کشف شدە است. از مردم تقاضا داریم در صورت مشاهده استخراج غیرمجاز این رمزارزها، این تخلف را بە ادارە برق اطلاع دهند.

در پایان مدیریت توزیع برق شهرستان مهاباد ضمن عذرخواهی از مردم گفت: از مردم تقاضا داریم کە در مصرف برق صرفەجویی کنند و امورات پرمصرف خود را بە زمان‌هایی کە ترافیک بار کمتر است انتقال دهند. حتی‌الامکان از کولرهای آبی استفادە کنند و در صورت استفادە از کولر گازی، دمای آن روی ٢۵ درجه باشد. از دستگاه‌های محافظ وسایل برقی استفادە کنند تا خسارات ناشی از قطعی برق بە حداقل برسد. استفادە از انرژی‌های خورشیدی نیز یکی از راه‌های دیگر تولید و مدیریت مصرف برق می‌باشد کە ضمن تامین برق خانوار، سبب درآمدزایی نیز می‌شود.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

عبدالله نازنینی ۱۴۰۰/۴/۱۶
الان یخچال و کولر من با عذرخواهی ایشون درست میشه ؟

نظر خود را براي ما ارسال كنيد