تاريخ: ۱۴۰۰ چهارشنبه ۱۶ تير ساعت ۱۸:۳۸ بازدید: 1071      نظرات: 0      کد مطلب: 16304

آغاز پرداخت تسهیلات به آسیب دیدگان بازارچه قدیم مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مدیر صندوق کارآفرینی امید مهاباد از آغاز پرداخت تسهیلات به حدود 70 مغازه دار آسیب دیده آتش‌سوزی بازارچه قدیم این شهر خبر داد.

کامران کریمی‌آذر در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: بدنبال حادثه آتش‌سوزی بازارچه و بازدید مدیرکل این صندوق در آذربایجان غربی، صندوق کارآفرینی امید مهاباد به عنوان نخستین بانک پرداخت کننده تسهیلات در راستای کمک و حمایت مالی از آسیب دیدگان حادثه آتش سوزی بازارچه قدیم مهاباد اعلام آمادگی کرد و در همین راستا، پرداخت تسهیلات به 68 غرفه آسیب دیده آغاز شده است.

 

وی افزود: تاکنون از 45 مغازه دار معرفی شده 22 پرونده تشکیل و تعداد 6 فقره پرداخت شده است که مبلغ آن 55 میلیون تومان پرداخت شده است.

کریمی‌آذر تصریح کرد: این وام با کارمزد چهار درصد و با اقساط پنج ساله به تمام مغازه دارانی که توسط هیات امنای بازارچه اصغری به صندوق کارآفرین امید معرفی شوند پرداخت خواهد شد.

وی هدف از پرداخت این تسهیلات را راه اندازی دوباره مغازه های آسیب دیده و خرید اجناس توسط مغازه داران اعلام کرد.

مدیر صندوق کارآفرینی امید مهاباد در ادامه اظهار کرد: در سال 1400 تسهیلات بزرگترین واحد تولیدی ماسک و لباس بیمارستانی شمال غرب کشور به مبلغ 2 میلیارد تومان از محل این صندوق پرداخت شده است.

وی افزود: با افتتاح این واحد تولیدی تعداد 40  خانم تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام (ره) به کارگیری و استخدام شده اند.

کامران کریمی آذر در پایان اضافه کرد: از محل تفاهم نامه با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تعداد 4 فقره تسهیلات هنرمندان این شهرستان و برگزیده های کتابخوانی مهاباد نیز توسط صندوق کارآفرینی امید پرداخت شده است.

به گزارش هاژه، حوالی ساعت 23.50 دقیقه شب جمعه، مورخه 24 بهمن‌ماه، بر اثر آتش‌سوزی در بازارچه قدیم مهاباد 70 مغازه بصورت کامل تخریب و به 30 الی 40 درصد دیگر نیز خسارات وارد شد، با این‌حال بازارچه اصغری(جدید) و ضلع غربی بازارچه قدیم در این آتش سوزی از آسیب در امان ماندند و 4  روز بعد از حادثه فعالیت خود را از سر گرفتند.

درحال حاضر بازارچه قدیم مهاباد بصورت کامل در حال بازسازی است و احتمال می‌رود در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری برسد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد