تاريخ: ۱۴۰۰ چهارشنبه ۲۳ تير ساعت ۱۳:۴۸ بازدید: 737      نظرات: 0      کد مطلب: 16334
افتتاح 53 واحد مسکن مددجویان بهزیستی در آذربایجان غربی

خانه مددجوی دارای 3 معلول در گوک تپه افتتاح شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، در سفر یک روزه مدیرکل سازمان بهزیستی استان آذربایجان غربی به مهاباد، همزمان با سراسر کشور، خانه مددجوی دارای 3 معلول در شهر گوک‌تپه افتتاح شد.

سعید فریور در آیین افتتاح این مسکن مددجویی ضمن تبریک هفته بهزیستی در کشور در گفتگو با هاژه اظهار کرد: 53 واحد مسکن مددجوی استان آذربایجان غربی همزمان با 2 هزار و 75 واحد سطح کشور به مناسبت هفته بهزیستی امروز افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: در این مدت 12 طرح شامل مراکز حرفه‌آموزی، بازتوانی معتادین، طرح‌های نگهداری معلولین و اشتغالزایی مددجویان این سازمان نیز افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید.

فریور با بیان اینکه سازمان بهزیستی حمایت از کارفرمایان برای جذب مددجویان این سازمان را بصورت جدی پیگیری می‌کند، تصریح کرد: در زمینه اشتغال مددجویان، سازمان بهزیستی طرحی را آغاز کرده که در آن برای کارفرمایانی که از مددجویان سازمان بهزیستی به عنوان نیروی کار خود استفاده نمایند، به ازای جذب هر مددجو مبلغ 50 میلیون تومان تسهیلات با نرخ 4 درصد با بازپرداخت 7 ساله ارائه خواهد داد.

وی اضافه کرد: پرداخت سهم بیمه کارفرمایانی که مددجویان را استخدام کرده‌اند نیز بمدت 5 سال از سوی سازمان بهزیستی پرداخت خواهد شد.

مدیرکل سازمان بهزیستی استان آذربایجان غربی در ادامه با بیان اینکه این طرح از هر نظر به سود کارفرمایان و مددجویان خواهد بود، از کارفرمایان سطح شهرستان و استان برای مشارکت در این طرح دعوت کرد.

یلدا میرحیدر قارصی معاون اشتغال و مشارکتهای مردمی بهزیستی آذربایجان غربی نیز در این مراسم اظهار کرد: در سال 1399 برای  1 هزار و 710 مددجوی سازمان بهزیستی بصورت خوداشتغالی و یا استخدام در مراکز غیردولتی ایجاد اشتغال شده است.

وی افزود: در سال گشته در حدود 51 میلیارد از محل اعتبارات «بند ب تبصره 16 قانون بودجه» بصورت قرض الحسنه تسهیلات برای اشتغالزایی در اختیار مددجویان قرار گرفته است.

میرحیدر قارصی تصریح کرد: در این مدت 4 میلیارد تومان در قالب کمک بلاعوض و 1 میلیارد و 500 میلیون بصورت تسهیلات بانکی به مددجویان این سازمان پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر 156 واحد مسکن مددجویی در قالب طرح دارای 2 معلول روستایی، 139 واحد در قالب خانواده های دارای 2 معلول شهری، 22 واحد با همکاری قرارگاه خاتم الانبیا و 40 واحد هم در قالب طرح محرومیت زدایی با سپاه شهدا در حال انجام است که تا پایان سال 1400 به بهره‌برداری خواهند رسید.

مهران یوسفی رییس اداره بهزیستی شهرستان مهاباد نیز در خصوص افتتاح مسکن مددجویی دارای 3 معلول شهر گوک تپه اظهار کرد: زمین این مسکن توسط خیرین اهدا شده و 140 میلیون تومان نیز از سوی بهزیستی بصورت کمک بلاعوض برای ساخت آن اختصاص یافته است.

وی افزود: ترسیم نقشه و اجرای پروژه نیز با مشارکت خیرین، دستگاه‌های دولتی، شهرداری و شورای شهر گوگ‌تپه صورت گرفته و خانواده مددجویان هزینه‌ای برای ساخت صرف نکرده‌اند.

یوسفی تصریح کرد: مساحت کل پروژه 110 متر و زیربنای این پروژه 50 متر است که برای ساخت آن در حدود 200 میلیون تومان هزینه شده است.

عارف خدرلو فرماندار مهاباد نیز  ضمن تقدیر از سازمان بهزیستی و خیرین شهرستان برای  محرومیت زدایی و توانمندسازی مددجویان تقدیر و تشکر کرد.

وی با بیان اینکه بخش خلیفان شهرستان یکی از نقاط محروم کشور محسوب می‌شود، ابراز امیدواری کرد با مشارکت خیرین شهرستان و دستگاه‌های متولی اقدامات مفیدی در راستای محرومیت زدایی در این مناطق صورت بگیرد.

به گزارش هاژه، بازدید از طرح‌های اشتغالزایی، مراکز نگهداری معلولین، مراکز حرفه آموزی و بازتوانی معتادین از دیگر برنامه‌های سفر مدیرکل سازمان بهزیستی استان آذربایجان غربی به مهاباد بود.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد