تاريخ: ۱۴۰۰ چهارشنبه ۱۳ مرداد ساعت ۲۳:۸ بازدید: 1439      نظرات: 1      کد مطلب: 16385

شوراهای شهر مهاباد سوگند یاد کردند


امروز چهارشنبە،١٣ مرداد، مراسم معارفە شوراهای شهر و روستاهای مهاباد در سالن فجر آموزش‌وپرورش برگزار شد.


در ابتدا این مراسم ماموستا عبدالسلام امامی، امام جمعە شهر مهاباد با تبریک بە اعضای منتخب شوراهای سطح شهرستان گفت: شورا، بارزترین نماد دمکراسی در این اسلام است. امید دارم مطابق اصل هفت قانون اساسی که وظایفی برای شوراها در نظر گرفته منتخبین به وظایف خود عمل کنند و به اعتماد مردم پاسخ دهیم.


امام جمعە مهاباد در بخشی دیگر از سخنان خود اظهار داشت: شاید کسی طمع کردە و بتواند میلیاردها اختلاس کند اما وقتی کە در دادگستری محکوم می‌شود، روی آمدن بە میان مردم و همشهریان خود را ندارد. این شکل از اندوختن ثروت فاقد ارزش است.


رحمت عبداللهی، عضو شورای شهرستان مهاباد اظهار داشت: شورای روستاها بیمە نبودە و دولت حاضر نیست آن‌ها را بیمە کند.


عبداللهی گفت: در سراسر کشور جمعیت و توسعە روستاها رو بە نزول است، اما در مهاباد برخلاف کشور، روستاها دارای پیشرفت و رشد جمعیت هستنند، با تعریف بودجەهای ناچیز و کم‌لطفی‌، این پیشرف‌ها خودبەخود متوقف خواهد شد.


لقمان محمدی، عضو دور پنجم شورای شهر گوک‌تپە دیگر سخنران مراسم معارفە شوراهای شهرستان مهاباد بود، وی عنوان داشت: ابتدای روی کار آمدن دور پنجم شورای اسلامی شهر گوک‌تپە، مصادف بود با تاسیس شهرداری در این شهر کە فاقد کمترین امکانات و خدمات شهری بود این موضوع باعث شد کار ما سخت شود.


محمدی افزود: از همان ابتدای شروع به کار شورای شهر گوک‌تپە، در نظر داشتیم که شهردار، از نیروهای بومی و متخصص باشد. در همین راستا احمد پورمحمداقدم را به این مقام برگزیدیم کە با درایت و تخصص وی، توانستیم بر بسیاری از مشکلات فایق بیایم.


محمدصالح سلیمان‌زادە، رییس شورای بخش خلیفان با انتقاد از جایگاه شوراهای روستا، مطالبات و خواستەهای آن‌ها را بیان کرد.


وی عنوان کرد: در حق شوراها کم‌لطفی شدە است، شورای روستاها تاکنون بیمە نداشتە و از مزایای آن استفادە نکردەاند. حق‌الجلسە شوراها پرداخت نمی‌شود.


سیدجمیل قادری نیز با شرح اقدامات خود در مدت سکانداری شهرداری مهاباد گفت: در این دوره کوتاه، شهرداری سعی داشتە بر مطالبات کارکنان مبنی بر پرداخت حقوق معوقه، لکەگیری، آسفالت و ترمیم معابر، تقویت بخش‌های انورماتیک و لجستیک و ... تاکید نماید.


شهردار مهاباد افزود: قانون مداری، شفافیت در حوزه مالی، انضباط اداری، آرامش در شهرداری و مهیاساختن زیرساخت‌ها از اساس کار شهردار در این مدت بوده است.عارف خدرلو، فرماندار ویژە مهاباد آخرین سخنران این مراسم بود. وی با اشارە بە وظایف شوراها عنوان کرد: شورا باید مستقل عمل کردە و شورایی مردمی باشد، البتە استفادە از نظرات نخبگان و مشورت نیز باید مورد نظر قرار گیرد.


فرماندار مهاباد اضافە کرد: امیدوارم شوراها وارد بحث‌های طائفەای، منافع شخصی و مباحث گروهی نشدە و صرفا منافع مردمی سرلوحه کار آن‌ها باشد.


خدرلو در رابطه با بیمه شوراها گفت: شورا بودن شغل نیست و قانون بە دولت اجازە نمی‌دهد کە شوراها بیمە شوند. حق‌الجسلە مطابق قانون پرداخت شود.


در ادامە این جلسە شوراهای منتخب سطح شهرستان ادای سوگند کردە و رسما فعالیت دورە ششم شورای شهر و روستا در مهاباد آغاز بە کار کرد.


در پایان از برخی از شوراهای شهر و روستا تقدیر بە عمل آمد.


 گزارش و عکس: پولاد آغاز
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

جەلال فەقێ نەبی ۱۴۰۰/۵/۱۴
ئەگەر لە ئەرشیۆەکەتان فیلمیی سۆێند خۆاردنی شوراکانی پێ شوو هەێە ئەۆیش بڵاۆ کەنەۆە

نظر خود را براي ما ارسال كنيد