تاريخ: ۱۴۰۰ شنبه ۱۶ مرداد ساعت ۱۵:۱۶ بازدید: 2485      نظرات: 0      کد مطلب: 16391

پلیس راه مهاباد آغاز بکار می‌کند/ توقیف 70 خودروی فاقد پلاک


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، فرمانده انتظامی شهرستان مهاباد از افتتاح پلیس راه مهاباد در چند روز آینده خبر داد.

 

سرهنگ ستاد محمد توحیدی در نشست با اصحاب رسانه شهرستان مهاباد، ضمن تبریک روز خبرنگار به فعالان رسانه شهرستان اظهار کرد: پلیس راه شهرستان، یکی از مطالبات برحق شهروندان و مسوولان مهاباد است که در چند سال گذشته بدلیل برخی مشکلات قانونی با تأخیر در ساخت و استقرار روبرو شده بود، اما با رفع شدن موانع، در چند روز آینده شاهد افتتاح این مرکز برای خدمات رسانی خواهیم بود.

وی افزود: زمین مورد نیاز برای ساخت پلیس راه پیشتر از سوی خانواده خیر مصطفی‌پور اهدا شده بود ولی به دلیل اینکه سند قطعی نداشت، امکان احداث میسر نبود، اما با صدور سند، این مانع رفع شده است.

توحیدی تصریح کرد: برای ارائه خدمات به شهروندان، تا زمان احداث ساختمان، در محل راهنمایی و رانندگی شهرستان، واحدی برای پلیس راه شهرستان مستقر می‌شود.

فرمانده انتظامی شهرستان مهاباد در ادامه با ارائه آماری از عملکرد نیروی انتظامی شهرستان در بازه زمانی 135 روزه، اظهار کرد: میزان کشفیات مربوط به انواع مواد مخدر شهرستان در این بازه زمانی 2.5 برابر افزایش یافته که در این راستا، 59 توزیع کننده و 5 تولید دستگیر شده‌اند.

وی افزود: تعداد 5 دستگاه خودرو و 7 دستگاه موتورسیکلت نیز در همین ارتباط توقیف شده و در راستای اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی نیز 90 معتاد متجاهر از سطح شهر به کمپ‌های ترک اعتیاد شهرستان برای بازپروری و ترک اعتیاد منتقل شده‌اند.

توحیدی تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون کشفیات قرص‌های روانگردان و غیرمجاز نیز 187 درصد افزایش یافته است.

محمد توحیدی با تأکید بر اینکه هیچ یک از جرایم هنجارشکن و یا نزاع‌های شهری در مهاباد سازمان یافته نیست، اظهار کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون هیچ گونه گزارشی مبنی بر جرایم سازمان یافته مرتبط با اخلال در نظم و آزامش شهروندان به پلیس داده نشده و موارد جزئی در شهر نیز بیشتر بصورت فردی و لحظه‌ای بوده است.

وی اضافه کرد: با تدابیر اتخاذ شده میزان سرقت در سطح شهرستان، بطور محسوسی کاهش یافته و این تدابیر با دقت نظر بیشتری ادامه خواهد یافت.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد با تأکید بر اینکه رویکرد این ارگان برای رعایت تخلفات کرونایی بصورت تذکر لسانی است اظهار کرد: در راستای اجرای پروتکل‌های بهداشتی در واحدهای صنفی، تعداد 311 مورد بازرسی با تأکید بر تذکر لسانی به واحدهای صنفی صورت گرفته و از 75 واحد صنفی تعهد کتبی برای رعایت پروتکل‌ها و یا تعطیلی در شرایط حاد اخذ شده است، و 44 واحد قلیان‌سرا که نسبت به رعایت پروتکل‌ها اقدام نکرده‌اند، پلمب شده‌اند.

سرهنگ محمد توحیدی در ادامه از کشف و ضبط 42 قبضه اسلحه شامل 5 قبضه جنگی و 37 قبضه شکاری در شهرستان مهاباد، از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و گفت: 19 نفر در این رابطه دستگیر شده‌اند که با تشکیل پرونده مقدماتی به مراجع قضایی تحویل داده شده‌اند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد در پایان از توقیف 70 خودروی فاقد پلاک و 40 دستگاه موتورسیکلت فاقد پلاک در سطح شهرستان خبر داد و گفت: بیشتر افراد برای فرار از جریمه‌های رانندگی اقدام به فک پلاک می‌کنند، درحالیکه از تبعات سنگین خودروی فاقد پلاک آگاهی ندارند.

در پایان این نشست از خبرنگاران حاضر در جلسه به مناسبت روز خبرنگار با هدای لوح تقدیر، تجلیل به عمل آمد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد