تاريخ: ۱۴۰۰ سه شنبه ۱۹ مرداد ساعت ۱۶:۵۲ بازدید: 637      نظرات: 1      کد مطلب: 16397
نقش پررنگ دلالان در افزایش نرخ اجاره بها

فرماندار مهاباد: ساماندهی مشاورین املاک در دستور کار قرار می‌گیرد


چهارمین جلسە ستاد تنظیم بازار امروز در فرمانداری شهرستان مهاباد با حضور مسئولان برگزار شد.


در ابتدای این جلسە جلال زایر مدیر توزیع برق مهاباد دربارە تاثیر قطعی برق بر افزایش قیمت‌ها گفت: هموارە سعی ما بر این بودە کە قطعی برق در واحدهای صنعتی و خدماتی رخ ندهد با این حال بەدلیل کمبود برق بعضا قطعی‌های برق اتفاق می‌افتد.


زایر دربارە دلایل قطعی‌های مکرر برق در چند روز گذشتە اظهار داشت: نیمە اول مرداد از حجم خاموشی‌ها کاستە شدە بود اما با توجە بە کاهش قابل توجە مقدار آب پشت‌ سدهای کشور و اینکە فرکانس تولید برق بر اساس نیروگاه‌های برق‌آبی صورت می‌گیرد، در چند روز گذشتە با قطعی برق مواجە بودیم.


محمد جهین رییس ادارە صمت مهاباد با اشارە بە گرانی‌ اقلام خوراکی و مصرفی گفت: بە دلیل ممنوعیت مقطعی واردات برنج، قیمت آن افزایش داشتەاست. قیمت قند و شکر نیز افزایش داشتە و دلیل آن تعطیلی کارخانەها در تابستان‌ است. قیمت رب نیز بر اساس فصل تغییر می‌کند و انتظار می‌رود قیمت آن از اواسط شهریور تعدیل گردد. بالا رفتن قیمت میلگرد و سیمان از اثرات قطعی‌های برق می‌باشد کە قیمت آن را بە شکل چشمگیری افزایش دادە است.


در ادامە جلسە تعدادی از روسای ادارات بە بیان فعالیت‌ها و نظرات خود دربارە تنظیم بازار پرداختند.


عارف خدرلو فرماندار شهرستان مهاباد دربارە قیمت اجارە خانە اظهار داشت: بعضا مشاهدە می‌شود کە قیمت اجارە منزل در شهرستان مهاباد 500 درصد افزایش داشتە کە قابل قبول نبودە و با افزایش نرخ تورم همخوانی ندارد.


وی افزود: مشاورین املاک باید ساماندهی شوند بخشی از مشکلات کرایە خانە بە برخی از مشاورین املاک بر می‌گردد کە با ایجاد جریان دلالی موجبات افزایش سرسام‌آور قیمت کرایە را فراهم می‌سازند.


فرماندار مهاباد در رابطە با شرایط اقتصادی گفت: سە عامل کرونا، خشکسالی و تحریم‌ها موجب فشار اقتصادی بر مردم شدە است. انتظار می‌رود در این اوضاع مدیران و مسئولان اجرایی وقت و تلاش بیشتری را در رابطە با امورات صرف کنند.


خدرلو با اشارە بە قطعی‌های برق اظهار داشت: اطلاع‌رسانی در رابطە با قطعی‌های برق باید بە خوبی و بە شکل مناسبی ارائه شود و در جریان قطعی برق هیچ گونە تبعیضی صورت نگیرد.


فرماندار ویژە مهاباد با اعلام اینکە مرغ‌های تولیدی در مهاباد جهت کشتار بە شهرستان‌های دیگر فرستادە می‌شود گفت: مهاباد ظرفیت مناسبی در عرصە تولید مرغ و کشتارگاهی داشتە و لزومی ندارد وقتی در شهرستان، ظرفیت‌های لازم برای کشتار مرغ وجود دارد، مرغ‌ تولیدی مهاباد در شهری دیگر کشتار شود. فرمانداری با تشکیل کارگروهی ویژە بە همراه نهاد‌های امنیتی و قوه قضایە بە این امر ورود کردە و با متخلفان این حوزە برخورد خواهد شد.


خدرلو با بیان اینکه در بحث نان عرضه خارج از قاعدە داریم اظهار داشت: طی بازید‌ی کە از نانوایی‌ها انجام گرفتە بە این موضوع پی بردە شدە است کە بیش از 70 درصد از نانوایی‌ها در بحث کمیت و کیفیت مشکل دارند. عرضە خارج از قاعدە تخلف بودە و بایستی با متخلفان برخورد شود و اگر نیاز باشد واحدی کە تخلف کردە پلمب گردد.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

بختیار محمدی آذر ۱۴۰۰/۵/۱۹
سلام، خودمونو باید جاید دو طرف بزاریم برای صاحب خانه ۱ میلیون اجاره با خرج گرونی بی اندازه نمیشه برای خونه هیچی خرید ، به جای اجاره نشین درامد ندارد که اجاره بدهد نمیتونه خانواده خود را تامین کند با این گرونی پس بی فایده است و بیچاره مشاور املاک باید تاوانش را بدهد پس دولت بایدزندگی مردم را برایشان اسان کند .

نظر خود را براي ما ارسال كنيد