تاريخ: ۱۴۰۰ سه شنبه ۱۹ مرداد ساعت ۲۰:۵۹ بازدید: 1166      نظرات: 1      کد مطلب: 16398

توانمندسازی 108 خانواده تحت پوشش کمیته امداد در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) مهاباد گفت: طی یک سال گذشته ۱۰۸ خانوار این شهرستان که تحت پوشش کمیته امداد قرار داشتند، پس از توانمندسازی از حمایت این نهاد خارج و خودکفا شدند.

حسین خضری، نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: این تعداد خانوار با توانمندسازی واقعی و بررسی میانگین درآمد ماهیانه و همچنین با رضایت خود اقدام به خارج از شدن از کمیته امداد امام خمینی (ره) کردند.

 

وی با تاکید بر اینکه یکی از اهداف اصلی این نهاد توانمندسازی خانواده ها برای خارج شدن از چرخه حمایتی و رسیدن به خودکفایی اقتصادی است، ادامه داد: امسال با توجه به شرایط جامعه و وضعیت نامناسب معیشت مردم تاکنون ۱۸۰ پرونده برای جذب خانوارهای نیازمند تشکیل شده است.

خضری تصریح کرد: این نهاد در راستای کم شدن تعداد خانوارهای تحت پوشش و همچنین توانمندساز کردن آنان در قبال اهدای تسهیلات کم بهره اشتغالزایی و کارگشایی تلاش می‌کند.

وی اضافه کرد: برخی از مدیران و مسوولان شهرستانی از معرفی افراد به کمیته امداد برای تحت حمایت قرار دادن اصرار دارند که در اغلب موارد مستحق بودن فرد مورد نظر توسط کارشناسان تایید نشده است از اینرو انتظار داریم شهروندان، ریش سفیدان و خیران با معرفی نیازمندان واقعی ما را در امر کمک رسانی با آنها یاری دهند.

رییس کمیته امداد شهرستان مهاباد در ادامه  با بیان اینکه امسال سقف اعتبارات وام های مددجویی از ۵۰۰ میلیون ریال به یک میلیارد ریال به تصویب رسیده است که در صورت ابلاغ به مددجویان پرداخت خواهد شد، گفت: امسال ۲۰ میلیارد ریال در قالب تسهیلات اشتغالزا و کارگشا به مددجویان این نهاد پرداخت شده است.

وی افزود: امسال سهمیه اعتبارات وام های مددجویی برای افراد تحت پوشش کمیته امداد مهاباد با افزایش ۵۰ درصدی به ۳۰۰ میلیارد ریال رسیده است.

خضری بیان کرد: این تسهیلات به صورت وام های قرض الحسنه، بدون سود و کارمزد بانکی و با بازپرداخت چهار و ۶ ساله به مددجویان پرداخت شده است.

 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

تپه رشی ۱۴۰۰/۵/۲۰
خیلی خیلی راضی هستیم ازآقای خضری

نظر خود را براي ما ارسال كنيد