تاريخ: ۱۴۰۰ سه شنبه ۲۶ مرداد ساعت ۱۵:۱۴ بازدید: 766      نظرات: 2      کد مطلب: 16420

علاج واقعه پیش از وقوع باید کردهمشهریان گرامی همچنانکه استحضار دارید روز گذشته (۱۴۰۰/۵/۲۵) در یکی از برج های شهر مهاباد تحت نام آپارتمان هنرمندان آتش سوزی بر اثر انفجار پیک نیک روی داد و یکی از واحدها صدمه دیده و سه نفر روانه بیمارستان گشتند. ضمن اظهار تاسف از این واقعه امیدواریم حال مجروحین هرچه زودتر بهبود یابد و عبرت و تجربه ی ناخوشایندی باشد برای آپارتمان نشینیان و مدیران و انبوه سازان ، تا در آینده ان‌شاالله شاهد تکرار چنین حوادثی نباشیم.

نکته ای که بیشتر ذهن‌ها را بخود مشغول نموده اینست که کپسول پیک نیک همچنانکه از نامش پیداست اصولا برای استفاده در پیک نیک و فضای آزاد و خارج از منزل است و بکارگیری آن در منازل کار درستی نیست چرا برخی از آن در منزل استفاده می‌کنند خود جای سئوال است.

نکات قابل توجه دیگر اینکه عده ی زیادی از مردم به علت عدم آموزش و عدم اطلاع کافی، در چنین مواردی دچار سردرگمی و دستپاچگی شده و از خود عجز و ناتوانی نشان می‌دهند و گاها بر عمق حادثه می افزایند چون نه توان برخورد با واقعه را دارند و نه به طرز استفاده از کپسول های آتش‌نشانی سیار و یا نصب در ساختمان ها و برج ها آشنا هستند عدم وجود کپسول آتش نشانی در آپارتمان یادشده با استناد به سخنان مدیر آتش‌نشانی، نیر جای تامل و سئوال است و همگی این نکات و مواردی از این قبیل نیاز به آسیب شناسی دارد.

در نهایه درخواست می‌نماییم:

۱) همچنانکه مرداد ۱۳۹۹ از سوی جمعیت یاری رسانان در جلسه ستاد بحران شهرستان درخواست گردید بار دیگر تاکید می‌نماییم شهرداری و مسئولین ذیربط در صدور مجوزها به نکات ایمنی برج ها و اماکن توجه بیشتری نمایند.

۲) از سوی نهادهای مرتبط برای ساکنان آپارتمان ها نحوه استفاده از شلنگ و کپسول آتش‌نشانی و نحوه اطفاء حریق آموزش لازم داده شود.

۳) از مردم شریف درخواست می نماییم از استفاده از کپسول پیک نیک خودداری نموده و منازل و مغازه های خویش را به کپسول آتش نشانی و وسایل اطفاء حریق مجهز نمایند.

۴) ازمسئولین و شهرداری می‌خواهیم نواقص موجود دایره آتش‌نشانی را برطرف نموده و در تجهیز و تهیه امکانات لازم برای آتش‌نشانی اقدامات لازم را به انجام رسانند.

قبلا از زحمات پرسنل زحمتکش آتش نشانی که با امکانات ناکافی در محل حادثه از خویش مایه می‌گذارند کمال تشکر و قدردانی را داریم.

کارگروه کارشناسان پیشگیری از بحران

جمعیت اجتماعی یاری رسانان زاگرس ۱۴۰۰/۵/۲۶
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

حمیرا ۱۴۰۰/۵/۲۸
اکثرا"این پیک نیک ها استاندارد نیستندمخصوصا این جدیدهابعدازدوساعت کارکرد فورا آتش میگیرند جتی درفضای بازهم خطر ناک هستند من خودم یک نمونه کوچک آنرادارم زکد آتش میگیرد.
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

احمد ۱۴۰۰/۵/۲۶
نوبت شماست همه می دونن چکار کنن

نظر خود را براي ما ارسال كنيد